У Маріуполі залишилося 350 ліжок з тисячі з кисневими точками для лікування хворих на COVID-19.
Про це повідомив pr.ua директор департаменту охорони здоров'я Маріупольської міськради Андрій Ремпель.
«Тільки швидка допомога щодня доставляє в лікарні близько 70 осіб, ще близько 30 осіб до медичних установ привозять хворих рідні, - розповів він. - Частину з привезених пацієнтів, у кого протяг хвороби не важкий, відправляють на амбулаторне лікування. Щодня ковідні госпіталі приймають близько 70 осіб».
Крім того, за його словами, в Маріуполі продовжують працювати виїзні бригади по лікуванню коронавірусу вдома. Шістнадцять бригад (створені в кожному медико-санітарному центрі) здійснюють понад 150 виїздів до пацієнтів додому. Вони контролюють процес лікування, перевіряють, чи потребує хворий госпіталізації.
Навантаження на медицину зараз зросло в кілька разів, лікарі працюють понаднормово. Так, їм доплачують, зауважив Андрій Ремпель, але лікарі втомлюються і деякі хочуть просто відпочити.
Раніше pr.ua розповідав, що пік захворюваності на коронавірус очікується в кінці жовтня - початку листопада.
Медики побоюються того, що медицина може не впоратися з ковідною хвилею, її просто паралізує. Вже на сьогодні в лікарнях Донецької області зайнято близько 90% ліжок для лікування коронавірусних хворих.
Як зауважив директор департаменту охорони здоров'я Маріупольської міськради, ковідний колапс можливий, якщо городяни легковажно будуть ставитися до пандемії - ходити без засобів захисту в магазини та на ринки, відвідувати громадські місця, ігнорувати вакцинацію.
«Ми закликаємо маріупольців по можливості залишатися вдома, суворо дотримуватися всіх санітарних норм, тоді медицина вистоїть», - сказав Андрій Ремпель.
Нагадаємо, що в Маріуполі городяни масово вирушають до пунктів вакцинації. Сотні людей стоять в чергах, щоб зробити щеплення від COVID-19. У зв'язку з масовим напливом людей вчора був продовжений графік роботи пунктів вакцинації.
На питання, чи будуть відкриті додаткові пункти масової вакцинації, Андрій Ремпель відповів, що це питання поки не розглядалося.
«Стримувальний фактор в тому, що всі медики у нас залучені в лікуванні хворих, - пояснив він. - У тих центрах, що сьогодні працюють, ми можемо вакцинувати сумарно до 3,5 тисячі осіб на день».
Раніше pr.ua розповідав, що в Україні пройдуть масові карантинні рейди.