Команда маріупольських активістів перемогла в конкурсі арт-проєктів «Митець і місто» і виграла грант у тисячу доларів, щоб привнести частку креативу в індустріальне місто і зробити видимими його забуті локації і невідомих художників, повідомляє PR.UA.
Конкурсу передувала серія січневих онлайн-марафонів для молоді з Маріуполя, Херсона та Кривого Рогу. Учасники слухали лекції від українських і американських художників і арт-менеджерів і вчилися організовувати власні арт-проєкти. Після цього у команд був місяць на роботу з менторами і опрацювання своїх ідей, щоб представити їх у фіналі конкурсу і поборотися за фінансування. Під час марафонів було сформовано 53 проєкти, в фінал пройшли по дві команди від кожного міста. Проєкт «Митець і місто» реалізовується громадською організацією «Культпрожектор» і Запорізьким обласним центром молоді за підтримки Посольства США в Україні.
«Спочатку ми вибрали три локації - одну з покинутих будівель в середмісті, поїзди, пригнані з окупованих територій, і сцену в парку Петровського, - каже менеджерка маріупольського проєкту-переможця Єва Сигачева. - У них ми проведемо серію виставок молодих маріупольських художників, скульпторів, фотографів, а вагони стануть виставковими залами для художників з окупованих територій, які також залишаються невід'ємною частиною української культури».
Виставки планують відкрити в травні, вхід на них буде безкоштовний, а представити свої роботи зможуть всі охочі: за місяць до заходу команда відкриє прийом заявок від митців, а на саму виставку всі охочі зможуть принести свої роботи - з анотацією і відповідного формату.
«Але ми не обмежимося цими трьома локаціями, виставки будуть проводитися у форматі «поп-ап», що передбачає постійну зміну місця експозиції, - розповідає дизайнер та співавтор проєкту Павло Степаненко. - Незабаром ми запустимо сайт з постійно оновлюваною картою локацій».
До команди увійшли п'ять осіб: Валерія Павленко, Сергій Лісюра, Кіра Есмонд, Павло Степаненко і Єва Сигачева. У фіналі конкурсу, який пройшов в Запоріжжі онлайн, журі високо оцінило проєкт маріупольської команди. Так, Павло Гудімов, відомий український арт-куратор, музикант і засновник арт-центру «Я Галерея», зазначив універсальність і актуальність проєкту: «Ніхто раніше не видавав структурно цю ідею. Вона життєздатна і легко імплементується на інші території, адже такі «сліпі плями» є у всіх містах України».
«Нам важливо підтримати низових, маловідомих, неформатних художників, зробити видимими їх самих і занедбані локації Маріуполя, - каже Валерія Павленко. - Тому ми просуватимемо їхню творчість і в соціальних мережах, публікуватимемо їхні роботи, відеосюжети та інтерв'ю з ними».
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)