Маріупольці та жителі України зможуть розповісти історії свого життя та своїх предків на новій платформі.
Городяни розробили та запустили стартап "Незабуду". Його команда має намір повернути із небуття імена маріупольців. Проєкт був створений за підтримки Центру стартапів 1991, Social Boost та USAID.
Про це pr.ua розповіла автор проєкту Аліса Бобко.
"Сьогодні ми запустили платформу "Незабуду" і презентували її в Центрі стартапів 1991. На ній будь-який бажаючий зможе заносити безкоштовно інформацію, фотографії, нотатки про себе та предків. Все це на сайті буде оформлено в порядку хронології та етапах життя. Надано три типи анкет, щоб об'єднати три покоління на сайті. Анкети тих, хто пішов із життя, включають пункт "місце поховання", щоб родичі сім'ї також змогли відшукати могилу померлого і побувати на цвинтарі в поминальні дані", - поділилася вона.
За словами Аліси Бобко, останній пункт сприятиме швидкій оцифровці кладовищ Маріуполя. При співпраці з Маріупольською міською радою незабаром стартує зйомка дроном і буде створено онлайн-базу поховань – вже підписано договір, перші роботи пройдуть на Рибальському цвинтарі. Комунальні підприємства міста мають потребу у подібній зйомці.

На платформі є можливість не тільки створювати історії своєї сім'ї та роду у відкритому та закритому доступі, вказувати місця поховань, а й замовити послуги догляду за могилами. Їх зобов'язуються здійснити міські ритуальні служби.
Сьогодні на платформі вже зареєстровано 20 користувачів. Більше того, на могилах маріупольських цвинтарів поступово розмістять QR-коди - через них відвідувачі зможуть дізнатися про померлого. Незабаром розмістять перші QR-коди.

"Ідея такого стартапу прийшла через біль, після смерті близьких. Коли я ввечері прийшла на цвинтар, сторожка була вже закрита і я не змогла відшукати поховання. Було боляче від того, що людина була жива, з нею було пов'язано багато історій і тепер все це різко завершилося. Ідея стартапу в тому, що через QR-код я зможу поділитися з іншими людьми історією життя близьких. Тобто будь-хто, проходячи повз могилу, відсканувавши QR-код, зможе перейти на профіль родичів", - поділилася Аліса Бобко.
Вона зазначила, що якщо користувачі або члени сім'ї не захочуть оприлюднити всю інформацію про померлого, є можливість обмеженого або закритого доступу на сторінках "Незабуду", є політика конфіденційності.

Сьогодні у команді проєкту "Незабуду" п'ятеро людей, саме вони на волонтерських засадах створили та продовжують наповнювати платформу. Усього ж від ідеї до появи сайту в Аліси Бобко пішло півтора року, дев'ять останніх місяців з них зайняла щільна робота над проєктом.
У планах на сайті розповісти історії відомих маріупольців, підключити карти цвинтарів, щоб люди могли користуватися ними, створювали родовід і зрозуміли цінність пам'яті про тих, хто пішов.
Для розширення проєкту команда "Незабуду" шукає інвесторів, програмістів, волонтерів та тих, хто хоче поділитися історіями про своїх близьких.
Побачити сайт "Незабуду" можна за посиланням.