Маріупольці можуть зробити добру справу і передати непотрібний одяг та предмети побуту тим, хто цього потребує.
Напередодні зими це особливо важливо: наявність теплих курток, черевиків і шапок – питання виживання. Журналісти pr.ua дізналися, куди можна принести речі та який одяг приймають.
У територіальних центрах – постійний збір
Збір речей проводять у всіх територіальних центрах соціального обслуговування. Туди можна приносити одяг та взуття для дітей та дорослих, постільну білизну, іграшки, посуд, інші предмети побуту. Їх передадуть людям, які потрапили у складні життєві обставини, переселенцям та людям з інвалідністю.
Директор територіального центру соціального обслуговування Центрального району Ганна Камаралі розповідає:
"Речі приносити можна за адресою просп. Миру, 75Б у робочі дні з 08:00 до 17:00. Нам часто передають одяг комітети самоорганізації населення, приносять небайдужі люди. Такий збір триває цілий рік".
Приходити за одягом та речами першої потреби теж можна, але після того, як Маріуполь вийде з "червоної" зони.
"Ми чекаємо на всіх, хто потребує допомоги, коли епідеміологічна ситуація трохи покращиться. У нас є банк теплого одягу, люди можуть прийти та самі вибрати те, що їм сподобається", - пояснює Ганна Камаралі.
Нагадаємо, що всього у місті працює три територіальні центри (Центральний обслуговує також мешканців Приморського району). Їхні адреси: вул. Сєченова, 84 (Кальміуський район), бул. Меотиди, 20А (Лівобережний район), просп. Миру, 80 (Центральний район).
Фонди не стоять осторонь
Отримати допомогу люди, які опинилися у складній життєвій ситуації, також можуть у благодійних фондах. Туди ж можна й віддати речі, які вже не потрібні в будинку. Наприклад, маріупольський фонд "Допомога пораненим та сім'ям загиблих", попри назву, підтримує всіх: переселенців, дітей-сиріт, сім'ї з невеликим доходом. Також туди можуть звернутися люди соціально незахищених категорій, сім'ї людей, які загинули під час бойових дій.
Директор фонду Ганна Ярославцева розповідає:
"Для них ми ведемо збір одягу, взуття, іграшок, книг, посуду, постільної білизни. Приносити можна все, що стане в пригоді в побуті. Зробити це можна щосуботи з 10:00 до 13:00. Адреса складу – вулиця Санаторна, 25".
За цією адресою можна отримати допомогу. Жодних обмежень немає - всі, хто потребує, можуть прийти і вибрати будь-які речі, що сподобалися.
Єдине прохання для тих, хто несе одяг, – не передавати рвані, брудні, зношені предмети гардеробу. За словами Ганни, багато хто несе джинси, які протерлися, взуття з відірваними підборами, куртки без замків. Такі речі нікому не можуть стати в пригоді, вони тільки займають місце на складі.
Також збір речей організував благодійний фонд "Радість моя", який спільно з проєктом "Марафон добра" допомагає важко хворим дітям. Там приймають одяг та взуття.
"Приносити речі можна щодня за адресою вул. Соборна, 2 (розважальний центр CLON) з 10:00 до 21:00 або з 10:00 до 17:00 за адресою вул. Куїнджі, 59 (салон краси MON AMI)", – каже керівник фонду Катерина Солонська.
З 1 грудня речі прийматимуть на Лівому березі за адресою Барикадна, 21А (зараз туди можна привезти речі, зателефонувавши за номером телефону фонду 097 21 25 490).
"Будь ласка, приносьте чисті цілі речі, які можна одягати. Ми працюємо на волонтерських засадах, і у нас немає багато часу, щоб відбирати одяг", - говорить Катерина.
Річ у тому, що зараз у фонді планують відкрити Кризовий центр матері та дитини. Там будуть надавати підтримку вагітним жінкам, які опинилися у складних життєвих обставинах, мамам, у яких хочуть забрати дітей через незадовільні житлові умови, а також тим, хто страждає від насильства в сім'ї.
"Ми надаватимемо їм юридичну та психологічну допомогу, допомагатимемо стати на ноги, вони зможуть від трьох місяців до року жити в центрі, - розповідає Катерина Солонська. - Центр відкриємо не раніше, ніж через пів року, але з 1 грудня він уже працюватиме на видачу одягу. Ми визначимо один день тижня, коли всі, хто потребує, зможуть приходити та вибирати те, що їм потрібно".
Одяг, продукти, ковдри
Також оголошення про прийом одягу опублікувала голова громадської організації "Незалежність Маріуполь" Катерина Коваль. Вона збирає речі для "Будинку милосердя", що знаходиться на Лівому березі.
"Він існує вже понад три роки, - розповідає Катерина. - Ми орендуємо будинок, і щодня влаштовуємо благодійні обіди - приходити можна за адресою вул. Сєдова, 48. До нас йдуть і пенсіонери, і сім'ї з дітьми, і люди без визначеного місця проживання".
Деякі підопічні живуть у будинку постійно, хтось приходить лише обідати, а хтось – користується притулком, доки не налагодить своє життя. Самотнім людям похилого віку та людям з інвалідністю з приходом зими потрібні ковдри та подушки, теплий одяг, харчові продукти, засоби особистої гігієни та побутова хімія. Додаткову інформацію можна дізнатись за телефоном: 066-236-44-98.