Відразу дві скарги на бродячих собак в центрі Лівобережного району Маріуполя надійшло у редакцію PR.UA.
Одна з них стосувалася безпечних цуценят, народжених в парку імені Лепорського. У другому випадку маріупольці скаржилися на зграю величезних чорних псів, що бігають у балці в районі Лівобережної райадміністрації, у парку і в районі школи № 55.
Особливе занепокоєння і страх у маріупольців викликає саме зграя диких собак. Вони нападають на кішок і інших чотирилапих, поводяться часом агресивно, лають на перехожих, особливо тих, хто прогулюється зі своїми домашніми вихованцями.
«Просто моторошно стає, коли ти йдеш з дитиною, а на тебе мчать бродячі тварини», - зауважила Олена Будика.
У парку імені Лепорського вже близько місяця гуляє собака з п'ятьма своїми цуценятами. З ними охоче граються діти, батьки їх підгодовують.
«Однак ніхто не знає - здорові ці чотирилапі чи ні, - зауважила Зінаїда Маркелова, що часто відпочиває тут з двома маленькими онуками. - І я побоююся за здоров'я дітей. Треба, щоб фахівці зробили тваринам необхідні щеплення і стерилізували. Не можна допускати їх безконтрольного розмноження. Якщо хтось проти стерилізації, то нехай забирають тварин додому і несуть відповідальність».
Директор підприємства «Щасливі тварини» Олена Швидка запевнила журналіста PR.UA в тому, що фахівці виїдуть в парк імені Лепорського, перевірять інформацію про щенят і приймуть заходів.
А ось щодо зграї бродячих тварин вона розповіла: «Полювання на них триває вже рік. На них скаржилися викладачі школи № 55, жителі Лівобережжя, голова ОСББ. Ці собаки здичавіли. Ми відловили за останні пів року сім особин. І продовжуємо виловлювати інших. Здичавілих тварин важко зловити - вони несуться в балку, в них доводиться стріляти спеціальними шприцами з розчином, що знерухомлює. На жаль, до теперішнього часу не вдалося розв'язати проблему, і ми продовжуємо працювати, аби стерилізувати усю зграю».
Тим часом як повідомила PR.UA виконувачка обов'язків керівника відділу з моніторингу та реагування на НС Маріупольської районної філії держустанови «Донецький обласний центр контролю і профілактики захворювань» МОЗ України Наталія Терещенко, тільки за пів року в Маріуполі зазнали укусів собак 276 осіб.
І всім їм довелося пройти курс щеплень від сказу. Якщо тварина інфікована і заразить цією хворобою людину, то без вчасно проведеного курсу щеплень летальний результат наступає в 100% випадків.
Раніше PR.UA розповідав про те, як бродячі собаки покусали двох людей.