Цю пухнасту добру і велику собаку з дредами - іспанську водяну разом з господинею кінологом-психологом Головного управління держслужби з НС у Донецькій області Ганною Яценко в Маріуполі дуже добре знають і люблять діти, люди похилого віку і рятувальники.
Чотирилапий друг приходить на допомогу тим, хто потребує психологічної підтримки - коли треба впоратися зі стресовою ситуацією на державній службі або побороти почуття самотності в похилому віці.
«Ми часто приїжджаємо до дитячих закладів, де живуть і навчаються вихованці з особливими потребами, - розповіла журналісту PR.UA Ганна Яценко. - Вони з радістю зустрічають Банану, грають з нею і навіть трохи засмучуються, коли наш візит підходить до завершення».
Їх запрошують в дитячі установи і в територіальні центри захисту населення, де вони спілкуються з самотніми пенсіонерами. Така робота називається каністерапія.
Крім того, психологічну підтримку Банана надає співробітникам пожежно-рятувального загону. Так, в каністерапії є таке поняття - собака-візитер. Тобто Ганна разом з Бананою на початку робочого дня проходять по коридорах і заглядають в гості по кабінетах, щоб сказати «Доброго ранку». Це здорово піднімає співробітникам настрій.
А буває і таке, що протягом дня хтось із співробітників, втомившись від емоцій, нервового напруження, прямує до собаки-психолога за емоційним розвантаженням, кажучи іншим: «Я - до Банани».
Днями кінологічна пара успішно пройшла навчання і тестування відповідно до міжнародних стандартів і вимог ГО «Всеукраїнська Асоціація каністерапевтів» за програмою підготовки терапевтичних собак. Після навчання відбувся іспит в Центральному районному центрі соціальної реабілітації дітей з інвалідністю.
Кінолог взяла маленького - двомісячного цуценя на виховання два роки тому. Живе Банана разом зі своєю господинею її чоловіком і двома дітьми в трикімнатній квартирі. Ганна зізналася, що утримує її за свій рахунок. Звичайно, задоволення не з дешевих, враховуючи, що в родині є ще одна улюблениця - колишня службова собака золотистий ретривер Еллі.
Саме за допомогою Еллі «іспанка-маріупольчанка» проходила навчання, переймаючи у неї досвід роботи, майже як людина. Більш того старша собака, образно кажучи, кровно поріднилася з Бананою. Коли остання серйозно захворіла, їй знадобилося для порятунку переливання крові. Донором стала Еллі.
А в березні 15-річна ретривер пішла на пенсію, залишившись в сім'ї. Грошей на утримання чотириногих йде багато, але, каже Ганна, коштів на усіх улюбленців вистачає.
На господарці лежить і догляд за чотирилапими - вона з ними вранці гуляє, годує, водить на прийоми до ветеринара. А ще стриже Банану.
У іспанських водяних густа шерсть чимось схожа на людське волосся за структурою. Відростая на певну довжину, вона заплітається в такі собі дреди, частину яких доводиться відрізати. Проте, дреди, нехай і укорочені прикрашають чотирилапу кокетку.
І дорослі, і діти, побачивши здалеку свою пухнасту улюбленицю радіють, а Банана у відповідь вихиляє хвостом і навіть здається, що посміхається.
Раніше PR.UA розповідав про собаку з тисячею імен, що живе в Маріуполі.
Світлина Головного управління держслужби з НС у Донецькій області