Кількість захворювань коронавірусом, як в Україні, так і в Маріуполі зростає. У нашому місті кількість тих, що заразилися подвоюється кожні два тижні. А поширюється COVID-19 серед маріупольців в громадських місцях, транспорті, під час проведення масових заходів, починаючи від акцій у торговельних точках і закінчуючи мітингами. Маріуполь ще тримається в помаранчевій зоні, але якщо пандемія буде наступати, то наше місто, зокрема, і Донецька область, загалом, потраплять в червону.
Одинм із засобів протидії коронавірусу є дотримання елементарних санітарних норм - соціальна дистанція, уникнення масових скупчень людей, носіння захисних масок, використання дезінфікуючих засобів.
На жаль, далеко не всі маріупольці дотримуються рекомендацій, навіть таких простих, як носіння захисних масок.
«Ми щодня складаємо по 2-3 адміністративні протоколи на порушників маскового режиму, - розповів PR.UA керівник патрульної поліції в Донецькій області Михайло Вершинін. - Звичайно, в першу чергу, патрульні переконують городян надягати маски в громадських місцях. Багато маріупольці прислухаються до зауважень. Але є і такі, що навідріз відмовляються виконувати карантинні вимоги. На них тоді складаються адміністративні матеріали».
За його словами, по адміністративній постанові про порушення заходів карантину передбачається покарання у вигляді штрафу на суму 170 гривень. А ось максимальне покарання передбачено вже по адміністративному протоколу ст. 44 прим. 3 ч.1 - 17 тисяч гривень.
Патрульні не проводитимуть цілеспрямовані рейди по перевірці носіння захисних масок в парках і скверах, але під час несення служби наряди продовжать, як було це і раніше, переконувати людей надягати їх, коли вони збираються по кілька чоловік.
Складніше працювати патрульним поліцейським під час масових заходів. Наприклад, учасники якого-небудь мітингу можуть у відповідь на переконливі прохання правоохоронців надіти маску вчинити скандал, звинуватити поліцейських в чому завгодно.
«Ми не хочемо, щоб під час загострення пристрастей через наші дії якийсь мирний мітинг переріс у щось більше - якесь серйозне заворушення, - пояснив Михайло Вершинін. - Наше завдання полягає в тому, щоб не допустити такого, а максимально забезпечувати громадський порядок. Тому патрульні настійно рекомендують надіти маску, дотримуватися дистанції, але не виписують адмінматеріали».
А ось вже після такого масового заходу злісні порушники карантинних заходів можуть отримати запрошення на розгляд справи про адміністративне порушення. Адже встановити їх особу, використовуючи сучасні методи, просто.
І найголовніше - маріупольці самі повинні розуміти, що, порушуючи санітарні норми, вони ризикують не тільки власним здоров'ям, а й несуть загрозу для оточуючих, своїх близьких.
Раніше PR.UA розповідав про те, як патрульна поліція бореться з пішоходами та водіями, що порушують правила дорожнього руху.