У Маріуполі незабаром може з'явитися ветеранський хаб. Так, у першому відкритому просторі українські військові можуть отримати консультацію або поспілкуватися з товаришами по службі.
Про це PR.UA розповіла міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна в ході свого робочого візиту до Маріуполя.
Вона зазначила, що такі простори діють у багатьох обласних містах України.
«Їх поява - заслуга більшою мірою не влади, а самих місцевих ветеранів, які зуміли згуртуватися і реалізувати таку ініціативу. Тобто першорядно - це люди, завдяки яким ці хаби не просто «для галочки» простоюють, а живуть повнокровним життям. Якщо маріупольські ветерани готові, то міністерство сприятиме в цьому питанні, але для початку ініціативній групі варто відвідати хаби, що діють, обмінятися досвідом, поставити конкретні цілі та завдання», - додала Юлія Лапутіна.
Міністр у справах ветеранів також повідомила, що в Маріуполі розглядається питання і про роботу постійного представника Міністерства у справах ветеранів у місті. У Донецькій області такий знаходиться в Краматорську.
«Але Маріуполь - велике місто, і такий представник тут необхідний. Справа - за приміщенням, яке міська влада пообіцяла підшукати, а також за кадровим питанням - на цю державну посаду фахівця відбиратимуть шляхом проведення конкурсу», - каже Юлія Лапутіна.
Як зазначив мер Маріуполя Вадим Бойченко, завдання міста - максимально інтегрувати наших захисників в життя Маріуполя, зробити їх економічно активними, забезпечивши рівні умови та можливості.
Повідомляється, що в Маріуполі на обліку в департаменті соціального захисту населення - 9833 ветерани та прирівняних до них осіб, з яких 6 266 – учасники бойових дій, а 766 – мають інвалідність, отриману на службі.
Ветерани військової служби отримують соціальні та адміністративні послуги, психологічну та юридичну підтримку. Коштом державного та обласного бюджетів передбачені пільги на оплату житлово-комунальних послуг, ряд виплат.
Багато колишніх військовослужбовців є також і переселенцями. У черзі на соціальне житло – 1137 осіб, 153 сім'ї – це якраз сім'ї учасників бойових дій. Квартирне питання місто вирішує, реконструюючи гуртожитки під соціальне житло і купуючи квартири на вторинному ринку. За останні роки видали вже 222 квартири, в тому числі 53 - ветеранам АТО. Також вирішується питання і надання компенсації військовим, у яких зруйновано житло в ході бойових дій.
Крім того, українські ветерани АТО/ООС відкривають власний бізнес. Так, багато військових відзначають, що необхідно ввести спрощену систему кредитування для ветеранів, оскільки відкрити нехай і невеликий, але свій бізнес - набагато реальніше, ніж працевлаштуватися найманим працівником.
«Резервісти першої категорії - а ними вважаються всі, хто служив в армії, повинні бути готовими до того, що в разі необхідності зобов'язані за дзвінком з військкомату повернутися на службу протягом доби. Тобто в очах роботодавців такий здобувач - не особливо привабливий варіант», - зазначив ветеран Микола Воропай.
Світлини Людмила Єрмішиної