У Маріуполі продовжується масштабне перетворення волейбольного комплексу під куполом у музей науки. Зараз до нього із Польщі везуть унікальні інтерактивні експонати.
Про те, що побачать маріупольці та як відбувається реконструкція pr.ua розповіла проректор з економічних питань Маріупольського державного університету Анжеліка Дощік
Побачимо виверження вулкан, пограємося з роботом і подивимося всередину ока
До кінця цього року з Польщі до Маріуполя привезуть 53 експонати для реалізації першого етапу створення науково-просвітницького простору музею науки. У ньому буде п'ять напрямків.
"Це оптика, природа, великі відкриття, фізика та людина, – уточнила Анжеліка Дощік. – Експонати розмістяться на першому поверсі".
За її словами, вони всі інтерактивні. Так, відвідувачі матимуть змогу побачити, як вивергається вулкан, працює рука робота. Усі охочі зможуть прикласти руку до вежі із труб. Причому дотик до кожної з них вилучить власний звук, так що за певної вправності можна навіть зіграти якусь мелодію.
"Кожен із експонатів можна чіпати, щось із ним робити. Вони будуть розкривати фізичні явища, при дотику до них відбуватимуться різні процеси. З їхньою допомогою можна побачити деталі внутрішніх органів людини, наприклад – будову ока. Усі експонати – інтерактивні", – пояснила проректор.
Також до кінця року очікується постачання однієї частини калейдоскопу для першого поверху. Вже наступного року прибуде переважна частина. Він стане головним експонатом, який розміститься на двох поверхах та під дахом будівлі. У калейдоскопі маріупольці та гості міста побачать всю історію людства – як змінюється навколишній світ. Більше того, за задумом співробітників університету, можна буде зайти всередину цього експонату, щоб розглянути деталі історії, що змінюється.
На другому поверсі також розмістяться експонати за п'ятьма напрямками, там створюються просторіші зали.
Два поверхи, теплий купол та ліфт для маломобільних городян
Наразі вже пофарбовано купол будівлі, вирішується питання – як його утеплити. На першому поверсі вже збудовані аудиторії. Паралельно з ремонтом проводиться утеплення стін, обладнується система опалення і проводиться електропостачання.
На другому поверсі обладнають різні кабінети. Зараз вибудовуються аудиторії для майстер-класів та для навчання школярів, студентів, можливо, хлопчаків та дівчат дошкільного віку. Тут можуть навчатися і дорослі, якщо захочуть.
Також створюється сучасний санвузол для маломобільних людей. Для них наступного року встановлять ще й ліфт.
Фінансування та підтримка
Спорткомплекс належить Маріупольському державному університету – кафедрі здоров'я. Його реконструкція проводиться під егідою програми Президента України "Велике будівництво".
Нагадаємо, що вищий навчальний заклад спільно з муніципалітетом Маріуполя за підтримки Донецької облдержадміністрації, міністра освіти, Малої академії наук виграли проект у Фонді регіонального розвитку України зі створення унікального музею науки.
Як розповідав pr.ua ректор університету Микола Трофименко, із виділених коштів на 10 мільйонів гривень закуповуються експонати, ще 9 мільйонів спрямовано на ремонт та реконструкцію.
Світлини МДУ та Фейсбук Юрія Голіка