Більшість саджанців були подаровані Азовським лісництвом з селища Нікольське і благодійниками, передає PR.UA.
Некрополь площею в 16 га також звільняють від сухостою, заростей і сміття. Як зазначають ініціатори проєкту ГО «Архі-Місто», волонтерська робота сприяє відкриттю родових поховань на стародавніх ділянках кладовища. Так, кілька днів тому було знайдено родове гніздо турецького підданого Івана Чакіріді, а також два родових надгробки невідомих осіб біля пам'ятника Хараджаєва.
«За вихідні ми посадили вісім п'ятирічних саджанців дуба черешчатого на стародавній ділянці (як ми повідомляли, вони були подаровані для Некрополя лісниками Азовського лісництва в Нікольському). Таким чином, всього на ділянці ми посадили 18 кленів і дубів. Ми плануємо посадити ще один дуб і 2-3 платана в рамках створення Платанової алеї. Це максимальна кількість, яка витримає цю ділянку (ми намагаємося дотримуватися відстані не менше 5-6 метрів між саджанцями). Але залишилося ще 20 саджанців!» — діляться волонтери результатами праці за вихідні 17-18 квітня.
На їхню думку, територія маріупольського Некрополя може стати справжніми «зеленими легенями» індустріального Маріуполя. Висадка дерев на очищених ділянках розпочата ще восени 2020-го.
«Ми вибираємо породи, які добре переносять посушливий приазовський клімат (клени, дуби, платани, в'язи тощо), не є інвазивними та не потребують особливого догляду.
Вісім саджанців клена канадського, подаровані ландшафтним дизайнером Станіславом Косоноговим (Березовським), вже розпускають бруньки. Нещодавно ми посадили клен червоний і дуб червоний, куплені завдяки допомозі благодійників», — зазначають у ГО «Архі-Місто».
За даними краєзнавців, сьогодні Старе міське кладовище заповнене сухостоєм, виродженими деревами та непролазними заростями. На жаль, в останні роки Некрополь пережив кілька пожеж, тому його озеленення актуально.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден