В цей час, коли корму практично немає - після зими ще тільки починає сходити трава, дикі тварини знаходяться на «голодному пайку». Тому допомога людини їм вкрай необхідна.
«Ми будуємо годівниці для різних звірів, - розповів PR.UA директор мисливсько-рибальського господарства «Удача» Маріупольського району Василь Сагаріц. - З осені до пізньої весни підгодовуємо насінням соняшнику, пшеницею та іншими зерновими зайців, фазанів, куріпок, козуль. А для кабанів годівниці ставимо у очеретів. Зараз самки опоросились і для них це велика допомога».
Підгодовують їх тим же, чим і інших мешканців лісу. До годівниці спочатку обережно підходить самка, а потім вибігають маленькі поросята, забавно штовхаючись і похрюкуючи. І вже потім підтягується стадо - молоді та досвідчені кабани на чолі з найстарішою і досвідченою самкою.
Саме стара свиня керує стадом, яке навіть гуляти починає глибокої осені по її «команді». Вона перша починає шлюбні ігри і вже потім до неї приєднуються інші.
За словами Василя Сагаріца, зараз кабанів стало значно менше, ніж 20-30 років тому. Раніше в стадах було по 60 голів, зараз - близько 20 і зустрічаються вони значно рідше. Та й самі кабани стали менш важкими. Раніше кабан міг досягати за вагою 300 кілограмів, нинішні важать до 200 кілограмів.
Причини в тому, що різко скоротилася кормова база. Коли були колгоспи, на їх полях кукурудза стояла незібраної до глибокої осені, як і соняшник, і інші культури. Та й втрати при збиранні врожаю були величезними. Так що у диких свиней їжі вистачало. Сьогодні фермери урожай збирають швидко і з мінімальними втратами.
Свою роль в скороченні чисельності диких тварин зіграли і браконьєри, оснащені за сучасними мірками - нарізною зброєю, карабінами з оптичними прицілами, приладами нічного бачення.
Допомагають вижити диким тваринам мисливці, підгодовуючи їх і борючись з браконьєрами.
«У тих районах, де є міцні мисливські господарства, звірів досить багато. Ми намагаємося берегти природу», - зауважив Василь Сагаріц.
До речі, мисливці контролюють чисельність хижаків - вовків, лисиць, єнотовидних собак, проводячи їх санітарний відстріл. Про що PR.UA розповідав раніше.