Це статистика по Маріупольському району за 2020 рік, яку навів начальник 3-го Державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України в Донецькій області Владислав Гусинський, передає PR.UA.
В результаті пожеж на відкритій місцевості палаючою стернею і очеретом пошкоджено або повністю знищено 15 будівель - будинки, сараї, гаражі, прибудови. З початку 2021 року, коли про екстремально високі літні температури, як це було в минулому році, мова ще не йдеться, вже відбулося 96 пожеж, пошкоджено або повністю знищено 5 будівель.
Для гасіння пожеж залучалося 1895 співробітників особового складу та 600 одиниць техніки.
«Більше 90% пожеж відбуваються через людську недбалість у поводженні з вогнем, але є і випадки умисного підпалу», - розповів Владислав Гусинський.
Попередження пожеж в лісосмугах стало предметом обговорення на першому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Маріупольській районній державній адміністрації.
Владислав Гусинський запропонував затвердити комплексний план щодо посилення протипожежного захисту лісових масивів та екосистем на 2021 рік. Серед запропонованих заходів - створення і оновлення мінералізованих смуг в лісах, а також між населеними пунктами і лісосмугами; облаштування місць водозабору для пожежної техніки; обмеження і заборона на доступ до лісових масивів людей і транспортних засобів на період загрози виникнення пожеж.
Що стосується безпосередньо лісових масивів, то в минулому році вдалося уникнути пожеж; загоряння були, але вони своєчасно ліквідовувалися. Про це розповів директор державного підприємства «Приазовське лісове господарство» Ігор Москаленко.
У Маріупольському районі чотири лісництва: Стародубовське, Азовське, Федорівське і Малоянисольське. Для виконання покладених завдань лісгосп має резерв - по одній тонні дизельного палива і бензину, але з урахуванням того, яким складним був минулий рік, цього може не вистачити.
«З держбюджету підприємство не отримує коштів і направляє на протипожежну безпеку гроші, отримані від господарської діяльності», - розповів Ігор Москаленко.
Він запропонував передбачити кошти на протипожежні заходи в місцевих бюджетах територіальних громад району.
Зараз в лісгоспі вже готуються до пожежонебезпечного періоду. У минулому році він почався з травневих свят, коли в період карантину городяни попрямували відпочивати в ліс. Зараз складаються евакуаційні плани щодо власників земельних ділянок, які межують з лісом. Оновлюються і створюються мінералізовані смуги - в цьому році планується освоїти 500 км. Складено графік патрулювання лісової охорони.
Фото dn.dsns.gov.ua