Сьогодні в Маріупольській районній раді відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Повідомляє pr.ua з посиланням на її телеграм-канал.
Головним питанням було виконання заходів щодо запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції. На засіданні були оприлюднені дані про кількість вакцинованого населення, згідно з якими на теперішній час щеплення отримав кожен п'ятий мешканець району, але кожного дня фіксуються нові випадки захворювання.
На думку голови районної ради Степана Махсми, головною причиною поширення інфекції є відсутність свідомості мешканців, які починають розуміти свою помилку лише тоді, коли опиняються на лікарняному ліжку:
«Я цікавлюся, чому не вакцинувалися? А у відповідь - тиша. На жаль, свідомість приходить лише тоді, коли людина починає хворіти. Одразу починаються прохання про допомогу».
Ситуація, яка склалася, дозволяє місцевій владі ввести додаткові карантинні обмеження, у тому числі й на пересування територією, відвідування громадських місць тощо. Але, на думку очільника району, це може лише погіршити ситуацію: люди почнуть панікувати, а економіка зазнає нових непоправних втрат.
«Тому наш вихід — це вести роз'яснювальну роботу, розповідати людям про ризики й наслідки захворювання, надавати інформацію про вакцинацію. Повідомляти про те, де можна швидко та безпечно отримати щеплення від COVID-19. Наша мета — зберегти життя та захистити здоров'я людей», — наголосив голова Маріупольської районної ради Степан Махсма.
За оприлюдненою на засіданні інформацією, середній показник вакцинації по району становить понад 20% від загальної кількості населення. Лідером за кількістю мешканців, які отримали щеплення, є Нікольська громада, де вакциновано 32,6% населення, тобто майже кожен третій мешканець. У Сартані цей показник становить 28,4%. У решті територіальних громад району - Маріупольській, Мангушській та Кальчицькій вакциновано близько 20% мешканців.
На стаціонарному лікуванні у медичних закладах району перебувають 773 людини. Важливою новиною стало відкриття ковідного відділення у Мангушській лікарні, тож віднині мешканці селища матимуть змогу отримати допомогу лікарів за місцем проживання.
«На теперішній час районна адміністрація координує роботу національної поліції, ДСНС, соціальних служб та працівників сфери охорони здоров'я, - повідомив Степан Махсма. - Адже ми чудово розуміємо, що люди з громад, які щодня приїжджають до міста, будуть і надалі їздити по своїх справах. І ця міграція лише погіршуватиме ситуацію. Тому всюди триватиме контроль за дотриманням соціальної дистанції, перевірка наявності медичних масок, сертифікатів про щеплення від COVID-19».
На думку голови Маріупольської районної ради, все це потрібно для того, щоб мешканці району якомога швидше та легше пережили цей складний період. Кожен, хто потребує медичної допомоги, повинен вчасно та якісно її отримувати.
«Вважаю, що без вакцинації подолати чергову хвилю з рекордними показниками зараження та смертності буде дуже важко», — відзначив Степан Махсма.
Раніше pr.ua повідомляв, що у Маріуполі залишилося 350 вільних ліжок для важкохворих на коронавірус.
Святлина з відкритих джерел