Іноді неважливо, скільки часу та коштів ти витрачаєш на подорожі. Головне – що вони дають тобі у відповідь. Уважному мандрівнику вони подарують весь світ. Навіть, якщо він ховається в одній галявині.
Мирослав – один з тих щасливих відчайдухів, для яких подорожі – це стиль життя. Майже кожні вихідні він досліджує Донеччину, а у відпустці мандрує світом. Міста, гори, океани – сотні фарб оживають у його розповідях.
Ви можете знати Мирослава за ніком sir_mirr – у блозі в Instagram він розповідає про найцікавіші куточки планети. Світлини часто використовують міські пабліки, поширюють маріупольці. Блог з’явився в минулому році, а подорожі? Подорожі були завжди.
Народився хлопець у відомому центрі писанкарства – прикарпатській Коломиї. Бабуся жила в Карпатах, і Мирослав залюбки мандрував гірськими стежками. Він розповідає: «Ходив у походи, тричі був на Говерлі, двічі на Петросі, горі Піп-Іван. Подолав більше тисячі кілометрів горами - в мене третій розряд з пішохідного туризму».
Змалечку він зрозумів: треба кайфувати від місця, де ти живеш. Пізнавати його, досліджувати, милуватися – воно того варте. Мабуть, через те, що таких місць було багато, хлопець відвідав вже 18 областей України. Мирослав працює в структурі Міністерства оборони – через службу доводилося часто переїжджати.
«Жив у Дніпрі, Винниці. Дорога вела все далі на Схід і з 2015 року я у Маріуполі, - розповідає хлопець. – Коли приїхав, побачив місто 1980 року, а тепер воно кардинально змінилося в кращу сторону».
Мирослав вважає: у країні дві найгарніші області – Івано-Франківська та Донецька. І якщо з Карпатами все ясно, Схід багатьом українцям ще треба відкривати.
Блогер говорить: «Тут є свої гори, печери, шахти, море, озера, ріки… Можна побачити багато цікавого». У хлопця є навіть свій топ-шість місць нашого регіону. Занотовуйте – і вперед за новими враженнями. «Мені подобаються Святогірськ, ландшафтний парк Клебан-Бик, шахти Соледара, - перераховує Мирослав. – Відвідайте Обитічну косу у Запорізькій області, край Бердянської коси – навесні там чиста вода і дельфіни плавають поруч! Також варто побачити крейдові гори біля Краматорська, це ніби міні-Монголія».
У нашому місті блогеру найбільше подобається Комсомольський пляж. У минулому році він разом з небайдужими жителями навіть організував там прибирання, приїхало більше сорока людей. Мирослав не лише милується краєвидами, а й замислюється про благоустрій території.
«Хотів би висадити там сосновий гай, щоб захистити берег від обсипання, - розповідає хлопець. – Багато маріупольців навіть не знає про цей пляж, я показую їм, а вони дивуються, яке в них цікаве місто. Краса – в очах того, хто дивиться».
Для того аби подорожувати, необов’язково мати «всі гроші світу». Головне – бажання. І Мирослав доводить це своїм прикладом – часто він сідає на велосипед та їде в Мелекіне. Навкруги – морські стежини, обриви, вітри. Причому абсолютно неважливо, яка погода – ллє дощ або сипле сніг.
«Хтось любить дивитися серіали, грати в карти, а я хочу бачити щось нове. Просто не можу сидіти на одному місці, - пояснює мандрівник – Подорожувати можна навіть вулицею – ідеш і милуєшся архітектурою, гуляєш Італійською, Грецькою. Не гірше ніж в Чехії чи Австрії».
Мандрівникам на машині Мирослав радить цікавий маршрут довкола міста: «Щоб відпочити від міської метушні, їдьте в напрямку Нікольського, заверніть праворуч, там є мальовничі села: Перемога та Кременівка. У них - озера, річки, мостики, корівки їдять траву. Сільський кайф!»
Найбільше блогер любить насолоджуватися природою. Зазвичай шукає малолюдні недоступні локації. «Я прихильник формули «Мінімум людей, максимум природи», - жартує хлопець. – А взагалі мені подобається японський напрям філософії «вабі-сабі». У його суті – отримання насолоди від недосконалого. Наприклад, ти дивишся на якийсь камінь, обпалену смереку. І не уявляєш живе дерево, а просто насолоджуєшся тим, що є».
П’ятдесят відтінків зеленого
З 2014 року Мирослав активно подорожує світом. Хлопець, якому немає ще й тридцяти відвідав 15 країн - Молдову, Румунію, Болгарію, Сербію, Словаччину, Угорщину, Польщу, Німеччину, Нідерланди, Данію, Фарерські острови, Азербайджан, Об’єднані Арабські Емірати, Іспанію, Португалію!
Він вважає: треба лише правильно спланувати подорож. Тут стануть у нагоді різноманітні додатки – Booking, Skyskanner. За одну відпустку блогер може здійснити вісім перельотів літаком та змінити шість готелів.
«Треба не боятися та мандрувати, - радить Мирослав. – Почати можна з ближніх країн. Наприклад, моє відкриття – словацьке місто Кошице. Воно дуже схоже на Львів, навіть прапор там жовто-синій. Але менталітет зовсім інший. Це маловідомий, але дуже цікавий напрямок».
Яскраві враження залишила кожна країна. Але найбільше мандрівника вразили Азорські острови - напівавтономний регіон Португалії. «Ліси, навколо океан, пташки. 50 відтінків зеленого та 50 відтінків синього! Коли я туди приїхав, в мене очі вилазили з орбіт, я не міг подумати, що таке існує в реальному житті», - згадує Мирослав.
Свій блог мандрівник веде як архів життя – викладає в мережу, що він бачив, де був, що рекомендує відвідати. Подорожує він завжди з телефоном, квадракоптером та екшн-камерою.
«Фотографувати навчився сам – читав книжки, радився з друзями-фотографами. Також викладаю цікаву інформацію, щоб люди не просто дивилися фотки, а могли дізнатися щось нове. Часто розповідаю про наші маловідомі локації, бо всі рекламують інші країни, а краси під носом не бачать», - говорить Мирослав.
Цікаво, що блогер майже не користується фільтрами для фото! Подає життя таким, як воно є. «Я можу прибрати тінь, додати світла, але фотошопити світлини не бачу сенсу. Можна на фото домалювати пальми, але їх же не буде в житті. Треба передавати красу такою, якою вона є насправді», - вважає мандрівник.
Світлини з архіву Мирослава
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден