Готовність розпочати відновлювальні роботи з 1 квітня обговорювалася на першому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Маріупольської районної державної адміністрації, передає PR.UA.
Як розповів Микола Красіков, директор комунального закладу «Сартанський центр безпеки громадян», за дорученням голови Донецької обласної державної адміністрації Павла Кириленка були обстежені пошкоджені в результаті військових дій будинки в селах Чермалик, Лебединське і Бердянське (під Широкино) - всього 73 будинка. За результатами обстеження були визначені 58 будинків, які вимагають виконання ремонтних робіт: Чермалик - 44, Лебединське - 20, Бердянське - 6.
«Роботи з відновлення будинків почнуться з 1 квітня. У ремонтних роботах будуть задіяні 15 співробітників особового складу ДСНС України, 10 з них відряджені з Миколаївської області. Вони будуть дислокуватися і виконувати роботу в селі Чермалик з 1 квітня по 31 травня. На сьогодні для них організовано місце проживання і триразове харчування в сільському кафе. 5 осіб будуть приїжджати з Маріуполя», - розповів Микола Красіков.
Голова Маріупольської районної державної адміністрації Наталія Букрєєва не стала приховувати, що деяким жителям, які подали заяви на відновлення будинків, довелося відмовити.
«Комісія, яка була створена районною державною адміністрацією і куди увійшли представники Сартанської ОТГ, провела обстеження будинків по тим заявам, які надійшли від громадян. Як виявилося, значна частина будинків не підлягає відновленню за рахунок державних коштів, оскільки там немає пошкоджень, пов'язаних з бойовими діями. А є, наприклад, дах, який прийшов в непридатність, але не в результаті обстрілу, а тому, що він багато років не ремонтувався господарями приватного будинку. Комісією були відібрані тільки ті будинки, які дійсно постраждали в результаті військових дій і на цій підставі включені до державної програми відновлення», - зазначила Наталія Букрєєва.
Нагадаємо, як уже повідомляв PR.UA, зруйновані війною житлові будинки в Широкино поки не відновлюються державою, оскільки село знаходиться безпосередньо на лінії розмежування. Влада пропонує широкінцям при бажанні скористатися компенсацією за втрачене житло в межах 300 тис. гривень. При цьому, якщо людина скористається компенсацією, то в подальшому вона не зможе претендувати на відновлення будинку за рахунок держави.
Фото Маріупольської районної державної адміністрації