Як розповів для PR.UA голова Сартанської селищної військово-цивільної адміністрації Олександр Куркчі, на сьогодні ведуться переговори з міжнародними організаціями щодо наповнення Центру сучасним обладнанням і навчання персоналу.
«У Сартані є двоповерхова будівля загальною площею 1000 квадратних метрів, яка раніше служила колгоспною конторою, а потім належала одному з банків. Нам вдалося її викупити, а в минулому році був виконаний проект реконструкції будівлі з благоустроєм прилеглої території загальною кошторисною вартістю 23 мільйони гривень. Центр - це одне з головних будівництв, яке ми хочемо освоїти в цьому році», - зазначив Олександр Куркчі.
Крім цього, за його словами, попереду чекає дуже багато роботи, цікавою і важливою для людей: «Упевнений, що команда Сартанської селищної військово-цивільної адміністрації впорається з поставленими громадою завданнями».
Після відділення Сартани від Маріуполя і створення Сартанської ОТГ в результаті адміністративної реформи та децентралізації в Україні бюджет громади збільшився, як мінімум, в п'ять разів. Перш за все, тому, що безпосередньо стала надходити до селищного бюджету освітня субвенція з державного бюджету України - близько 31 мільйона гривень на рік.
«Крім цього, на нас поширюється вирівнюваюча дотація з держбюджету, яка на сьогодні становить 39 мільйонів гривень. Плюс власні доходи. Разом на сьогодні бюджет громади - це близько 150 мільйонів гривень. На операційні витрати з утримання шкіл, дитячих садків, фінансування зарплати працівників бюджетної сфери і так далі ми плануємо направити близько 110 мільйонів гривень. Все інше - це бюджет розвитку», - прокоментував Олександр Куркчі.
На сьогодні, за його словами, перехідний період ще триває: «Щира вдячність міському голові Маріуполя Вадиму Бойченку за підтримку, в результаті якої трансформація установ освіти, охорони здоров'я і культури відбувається без збоїв у фінансуванні і непомітно для жителів. Ще не всі об'єкти передані від маріупольської для Сартанської громади, але ми уклали меморандум про співпрацю і компенсуємо ті витрати, які тимчасово несе місто на утримання наших об'єктів».
Серед джерел власних доходів громади - фермерські господарства. А наскільки зараз, в період посівної, забезпечена протимінна безпека їх роботи?
«На території Сартанської ОТГ близько 28 тисяч гектарів орної землі, найбільш значна частина якої знаходиться на підконтрольній території України. За допомогою міжнародної організації HALO Trust і Головного управління ДСНС України в Донецькій області орні території були розміновані і сьогодні вже обробляються фермерами», - відповів на запитання PR.UA голова Сартанської селищної ВЦА.
Всього в громаді - близько ста чоловік, які займаються фермерською діяльністю і обробляють близько 5 тисяч гектарів землі. Найбільшим вітчизняним сільськогосподарським підприємством, яке обробляє близько 20 тисяч гектарів, є «Ілліч-Агро Донбас», що входить в HarvEast Holding.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)