Під Маріуполем у селищі Сартана у музичній школі №4 відкрили новий клас – гри на бузукі, повідомляє pr.ua.
Майже два з половиною сторіччя тому у Приазов'ї вперше зазвучав бузукі – цей рідкісний в Україні, але дуже популярний у Греції музичний інструмент привезли із собою з Криму греки-переселенці. І тепер старовинні пісні на діалектах грецької мови, що збереглися донині, знову зазвучать автентично – під акомпанемент бузукі.
Наразі за класом бузукі в Сартані навчаються шість учнів, з яких троє обрали цей інструмент як основний предмет. Як розповіла pr.ua директор музичної школи №4 Вікторія Ольхова, відкрити новий напрямок стало можливим завдяки музичним інструментам, які подарували для школи партнери.
“У жовтні у нашій школі проходив великий концерт, одним із почесних гостей якого був представник грецького консульства в Україні Іліас Іоннакіс. На наш подив і радість, він подарував школі не тільки нові бузукі, а й усі необхідні складники – ремінь, набори струн, медіатори, звукознімачі, а також нотні збірки для цього інструменту”, - зазначила Вікторія Ольхова.
![]()
Знайти викладача було складним завданням: адже сам інструмент у нашій країні рідко можна почути. Викладач В'ячеслав Савченко вчився грати переважно самостійно.
“Я ще зі школи цікавився грецькою культурою та всім, що з нею пов'язано. А коли дізнався, що у моєму університеті – Маріупольському державному – є бузукі, мені захотілося навчитися грати на ньому, - розповів В'ячеслав Савченко. – У навчанні мені допомагали й наставники, але багато чого довелося освоювати самому”.
Цей різновид лютні в Греції – так само популярний, як у нас гітара, зазначив викладач. Ціна бузукі в інтернет-магазинах України стартує від 7 тис. грн.
![]()
Один із учнів В'ячеслава Савченка – Олексій Назаренко. Хлопець хоч і нещодавно познайомився з бузукі, вже може багато розповісти про свій інструмент. Поява журналістів pr.ua перед початком уроку хлопчика анітрохи не збентежила – з інструментом у руках Олексійко серйозно розповідав:
“Бузукі – грецький народний інструмент: від гітари він відрізняється насамперед звучанням та тим, як виглядає. У нього корпус схожий на половинку волоського горіха”.
Одне із завдань школи – популяризація грецької культури: у її планах – підготувати великий концерт, у якому народна грецька музика зазвучить з усією повнотою свого неповторного колориту.
“Наші учні співають пісні грецькою мовою, виконують грецьку музику, – розповіла Вікторія Ольхова. – У цьому нам допомагають наші численні партнери та друзі – Федерація грецьких товариств України, Сартанське товариство греків “Елліни Приазов'я” та представник міста Зографу Яніс Берсіміс”.