30 червня відбудеться фінал «Лідерської освітньої програми для вчителів STEAM-CAMP». Готуючись до нього, вчителі точних наук розробили інтегровані уроки, в яких використовували отримані під час навчання знання. Педагоги відзначають, що завдяки участі в програмі, накопичили цінну інформацію і вже почали застосовувати на практиці, створюючи інноваційний навчальний контент.
В рамках «Лідерської освітньої програми для вчителів STEAM-CAMP» 500 педагогів STEAM напрямки - математики, фізики, хімії та інформатики - з Маріуполя, Запоріжжя та Кривого Рогу пройшли піврічний курс навчання, який дозволив їм поглянути на систему освіти по-новому.
Навчання складалося з п'яти тематичних модулів в різних формах навчання для розвитку soft skills, стратегічного і критичного мислення, лідерських якостей, застосування сучасних методів і діджитал інструментів в процесі навчання дітей. Учасники програми відзначають, що STEAM підхід - це не тільки метод навчання, а й спосіб мислення, він змінює і розширює погляд на навчання й освіту. Використовуючи такий підхід, отримані теоретичні знання педагоги відразу ж застосовують на практиці.
Зараз команди учасників готуються до фіналу, який пройде синхронно в Маріуполі, Запоріжжі та Кривому Розі. На розгляд журі вчителі з трьох міст представлять 22 інтегрованих уроки на різні теми. Авторів трьох найкращих робіт оголосять під час телемосту з містами.
Крім того, в рамках фіналу проєкту «STEAM CAMP» пройде виставка проєкту «Наука - це вона», мета якої - звернути увагу громадськості на науку «з жіночим обличчям», розвіяти стереотипи про те, що STEM - це «чоловіча справа».
«Завершується масштабний навчальний проєкт для вчителів точних наук. Його учасники - це педагоги, які не бояться змін і складних викликів, вони готові бути з дітьми на одній хвилі та робити свої уроки захоплюючими та цікавими. Скоро ми побачимо презентацію інтегрованих уроків від першовідкривачів STEM освіти в Україні. Впевнені, такий формат навчання поверне школярам захопленість точними науками, - зазначила генеральний директор громадської організації «Фонд розвитку Маріуполя» Лілія Малицька. - Також ми висловлюємо подяку Маріупольській міській раді та Маріупольському державному університету за сприяння в організації проведення навчальних модулів».
Нагадаємо, програма для вчителів точних наук STEAM-CAMP реалізується в трьох містах України громадськими організаціями «Фонд розвитку Маріуполя», «Запорізька платформа спільних дій» і «Криворізький фонд майбутнього» за підтримки Групи Метінвест.