Найбільше на новорічні свята чекає малеча.
Саме вони мріють знайти під ялинкою найбажаніші подарунки. Якщо вирішили побути Дідом Морозом і хочете порадувати племінників, похресників чи дітей друзів подарунками, які вони запам'ятають, доведеться дотримуватися деяких правил.
Про те, чому у мішечку справжнього зимового чарівника немає льодяників і іграшок яскравого кольору, а також для чого поні та єдинорогам потрібен сертифікат, читайте в матеріалі pr.ua.
Що варто враховувати при виборі іграшки?
- Вік, для якого вона призначена. Зазвичай його вказують на упакуванні. Уважно роздивіться його, бо навряд чи дитина шести років буде у захопленні від машинки, а дворічний малюк зацікавиться настільною грою.
- Призначення іграшки, для чого вона потрібна. Так, розвивальні іграшки повинні викликати інтерес та захоплення, іграшка для сну - заспокоювати, а спортивні заохочувати до фізичної активності. Звісно, потрібно зважати на темперамент і характер дитини, якій призначений подарунок. Те, що сподобається непосиді, навряд підійде посидючому та спокійному малюку.
- Якість та безпека. Аби переконатися у якості іграшок, потрібно перевірити наявність знака відповідності за технічним регламентом. Більшість іграшок проходять гігієнічну експертизу і мають відповідне документальне підтвердження якості. Просіть продавця пред'являти ці документи та обов’язково не забудьте забрати чек.
Тож при виборі іграшок варто дотримуватися деяких правил:
- не купувати іграшки на стихійних ринках;
- не обирати продукцію невідомих виробників та несертифіковані товари;
- іграшки для самих маленьких повинні бути достатньо великими, щоб їх не можна було проковтнути, у них не повинно бути дрібних деталей;
- на іграшках відсіки для батарейок повинні щільно закриватися, аби діти не могли їх відкрити та витягнути батарейки;
- не купувати іграшки яскравого кольору, лаковані або з сильним запахом. До складу таких товарів може входити свинець чи інші шкідливі речовини, які дають такий запах та дуже яскравий колір.
Залізниця за 2000 грн, а сортер – за 80 грн
Звісно, для дітей нічого не шкода, але ж в яку суму обійдуться батькам подарунки під ялинку цього року?
Найбільш популярні в інтернет-магазинах розвивальні іграшки: конструктори, кубики, настільні футбол та хокей, роботи та єдинороги, що танцюють, "сухі" басейни з кульками, а також набори для творчості. Якщо сортер - геометрична фігурка, яка допомагає дітям вивчати числа та кольори, коштує 80-200 грн, то за бізіборд – дощечку, де розміщено багато різних елементів, які сприяють розвитку дрібної моторики, прийдеться віддати 850-3000 грн. Пазли або мозаїка, в залежності від кількості елементів та матеріалу, з яких вони виготовлені, обійдуться в 150-300 грн. Ціни на настільні ігри стартують від 1000 грн, а на конструктори від 500 грн. Найдешевше батькам, бабусям і дідусям обійдуться м'які іграшки, середня ціна на які коливається в межах 200-300 грн. Доволі дорогі іграшкові транспортні засоби. Новенький екскаватор для малечі обійдеться у 500 грн, а залізна дорога з рейками та вагончиками коштує не менше 700 грн.
Замість льодяників хурма
Варто обережно обирати й солодкі подарунки, які стали атрибутом зимових свят. Шоколадні, жувальні цукерки, шоколад, солодкі напої, фабричні печива та бісквіти містять велику кількість цукру, а у льодяниках і карамелі є консерванти та ароматизатори, які можуть призвести до алергії. Дітям до двох років краще взагалі не вживати солодкого. Але не варто повністю виключати солодощі зі святкового столу, краще контролювати кількість смаколиків, які з'їсть дитина. До того ж у святковому подарунку завжди знайдеться місце для корисних ласощів: мандаринів, хурми, яблук, апельсинів, які подобаються малечі та багаті вітамінами.