Колекція фотографій Маріупольського краєзнавчого музею доступна онлайн. Це сталося завдяки проекту «(Роз)архівування (пост)індустрії», до якого він долучився, передає журналіст PR.UA.
Перша частина оцифрованої колекції музею вже доступна в електронному вигляді.
Як повідомляє Маріупольска міська рада, світоинами, які краєзнавчий музей першими оцифрував для публічного ознайомлення, стали фото Павла Кашкеля. За словами наукового співробітника Маріупольського краєзнавчого музею Ганни Багаченко, він був фотокореспондентом газети «Приазовський робітник» з кінця 30-х років. У музеї збереглися його фотографії 40-60-х років.
«Всього ми маємо значний фотоархів, який налічує понад 9 тисяч фотографій. Ми поступово займаємося їх оцифруванням, щоб вони були публічно доступні всім бажаючим. На сьогодні вже оцифровано близько 30% нашої колекції», - розповіла співробітниця музею.
Організаторами проєкту виступають Центр міської історії у Львові, Донецький обласний краєзнавчий музей, Покровський історичний музей та Маріупольський краєзнавчий музей. Партнером виступає Університет Сент-Ендрюс (Велика Британія). Оцифровані матеріали стануть частиною колекцій цих інституцій, а на їхній основі митці і дослідники створять художні та наукові твори у 2020-2021 рр.
«Фото і відео стали прикметною рисою індустріальної епохи кінця ХІХ – поч. ХХІ ст. Ці медіа допомагали фіксувати створення і життя підприємств, ставали хобі і покликанням для робітників та інженерів, були інструментами реклами, контролю, пропаганди і гордості за свою працю. Завдяки професіоналам і аматорам були створені документи епохи, які дозволяють не тільки вивчити, але і відчути життя промислових міст Донбасу», - зазначили організатори проєкту.
Фото - mariupolrada.gov.ua
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)