Цього року Група Метінвест оголосила про створення нового закладу вищої освіти – Технічний університет «Метінвест Політехніка».
Університетський кампус відкриють у 2022 році – до цього часу в нашому місті побудують сучасний корпус зі скла і сталі, а також гуртожиток для студентів і викладачів. При розробці дизайн-проєкту кампуса були вивчені кращі практики провідних університетів світу. Будівля Метінвест Політехніки буде містити великий конференц-зал, зручні аудиторії, лабораторії, оснащені обладнанням для досліджень. На останньому поверсі розміститься сучасна технічна бібліотека.
Готувати в новому університеті будуть металургів, гірників, IT-фахівців, бізнес-аналітиків, фахівців з матеріалознавства, автоматизації виробничих процесів, екології, охорони праці, хімічних технологій та інженерії, архітектури та цивільної інженерії. Якою буде освіта в університеті? Про це минулої п'ятниці розповіли молодим людям з усієї України.
Розвиток молоді та регіону
На зустріч з першим проректором Метінвест Політехніки Наталією Рековою прийшли студенти УАЛ. Нагадаємо, Українська академія лідерства – це десятимісячна програма для випускників шкіл і студентів, яка реалізується в містах України. У нашому місті живуть і навчаються хлопці та дівчата з Київської, Львівської, Тернопільської та інших областей. Вони вже встигли познайомитися з Маріуполем, а тепер дізналися і про створення нового інноваційного вишу на сході країни.
На зустрічі Наталія Рекова представила проєкт університету.
Вона зазначила: «Метінвест Політехніка – це виш нового покоління, ми ставимо перед собою мету вивести технічну освіту в Україні на найвищий рівень. Будемо розвивати не тільки молодь, а й весь регіон».
Як з'явилася ідея створення вишу?
«Передумов до цього було багато, – розповідає перший проректор. – Тут і демографічні проблеми (міграція студентів і кращих фахівців за кордон), і соціально-економічні (втрата колишньої привабливості професії інженера, занепад інженерної науки). Найчастіше наші діти не хочуть вибирати технічні спеціальності, не усвідомлюють потенціалу кар'єрного росту інженера. Ми хочемо змінити ставлення до професії, мотивувати молодь залишатися в Україні та розвивати свою країну», – говорить Наталія Рекова.
Проректор пояснила, що у школярів і студентів часто складається хибне уявлення про роботу металурга, засноване на минулому професії. Але час йде, і технології не стоять на місці. Зростає потреба у фахівцях, які мають знання у сфері IT, автоматизації виробництва.
«Багато металургів зараз працюють за комп'ютерами, на автоматизованих системах управління металургійними процесами. Ви зможете розробляти інноваційні ідеї, вивчати найкращий світовий досвід», – розповіла Наталія Рекова потенційним абітурієнтам.
Окрему увагу проректор приділила науковим розробкам у сфері металургії. Зараз в Україні цей напрямок практично не розвивається, але в Метінвест Політехніці будуть створені всі умови, щоб молоді вчені могли змінити ситуацію на краще.
Теорія плюс практика
У Метінвест Політехніці освіта буде побудована за дуальною системою. Простіше кажучи, в ньому буде поєднуватися теорія і практика. З третього курсу, чергуючи два дні навчання, в стінах університету, а два дні – роботи на виробництві.
«Часто у вишах вчать застарілим технологіям, не дають доступ до реальної практики. У нашому університеті студенти будуть освоювати нові методи роботи й закріплювати навички на підприємствах», – говорить Наталія Рекова.
Також варто сказати про матеріально-технічне оснащення нового університету «Метінвест Політехніка». Група Метінвест закупить для студентів новітнє обладнання, яке дозволить не просто навчатися, а й проводити дослідження. У виші спільно з найбільшими міжнародними організаціями (Siemens, Schneider Electric, Honeywell Ukraine та ін.) створять спеціалізовані лабораторії зі стендами, макетами, моделями приладів. В електронній бібліотеці в кожен стіл буде вмонтований планшет, у студентів буде доступ до різноманітних курсів.
Розвіємо міфи про металургію
Всього в університеті зможуть навчатися 1000-1200 студентів. Як розповіла Наталія Рекова, «кістяк» викладацького складу вже сформований. Кращі студенти зможуть отримувати стипендії, для прогресивних викладачів теж передбачена система мотивації. Велика увага приділятиметься мовам – окрім англійської, молодь вивчатиме ще одну іноземну на вибір.
Студенти Української академії лідерства уважно слухали, а після виступу активно ставили питання. Хлопців та дівчат цікавило, чи буде в учнів можливість обирати дисципліни, чи створять в університеті студентську раду, чи зможуть студенти навчатися безоплатно.
Проректор відповіла на запитання: «Згідно із законодавством, у навчальному плані передбачено не менше 25% дисциплін на вибір. Можливість навчатися безоплатно є – платити за навчання частини студентів будуть підприємства Групи Метінвест. І, звичайно, виш не можна уявити без студентського самоврядування, яке б акумулювало ініціативи та ідеї молоді».
В цілому всім учасникам зустріч запам'яталася, презентація Метінвест Політехніки викликала непідробний інтерес. Студентка Мар'яна Багдай приїхала до нашого міста з Дрогобича.
Вона розповіла: «Раніше навіть не могла уявити, що в Маріуполі побудують університет такого масштабу. Металургійні професії зараз дуже потрібні. Нещодавно ми з екскурсією побували на меткомбінатах, було б добре, щоб таких відвідувань стало більше для молоді, і міфи про металургію розвіювалися. Створення нового університету – важливий крок у цьому напрямку».
Анастасії Гуляницькій з Києва презентація теж сподобалася.
Вона зазначила: «Я рада, що в Маріуполі створюється такий навчальний заклад із сучасною матеріально-технічною базою, хорошими викладачами. Сподіваюся, виш буде популярний серед молоді всієї країни. Від цього безпосередньо залежить розвиток України».
Світлини Аліни Комарової
Метінвест Політехніка укладає меморандуми про створення та оснащення сучасної лабораторної бази університету з провідними виробниками технологій та обладнання – міжнародними корпораціями Siemens, Schneider Electric, Honeywell Ukraine та Festo. IT-інфраструктуру університету розробляє Microsoft