У Маріуполі в одній будівлі спорткомплексу «Азовець» діти займаються боротьбою, а на футбольному полі тренуються дитячі та юнацькі команди. Журналіст PR.UA побував в «Азовці», щоб подивитися, в яких умовах наші дітлахи займаються спортом.
Вже при вході в будівлю було видно, що вона давно потребує ремонту. Над ганком через опади та часу відстала штукатурка, «оголивши» бетон. А у фойє та спортзалі, де в цей час дві групи підлітків - дзюдоїсти і вільники відпрацьовували борцівські прийоми, тримався стійкий запах вогкості.
По приміщеннях спорткомплексу ми пройшли разом з директором дитячої спортивної школи «Атлетик» Дмитром Тимановим.
Під стелею на стінах видно плями від протікань, самі пофарбовані стіни в численних «латках» світлої штукатурки, мабуть латали тріщини. У роздягальні картина була ще більш гнітюча - в очі кидалися явні сліди грибка серед фарби, що відстала пухирями. Вгорі видно стягування. У душових примітивні гусаки і вентилі, яким, судячи з їхнього вигляду і стану, давно пора піти на металобрухт.
«Будівля вся на стягуванні, - розповів Дмитро Тіманов. - Температура повітря в зимовий час тримається в районі 10-12 градусів. Навіть незважаючи на те, що замінили старі віконні рами на сучасні пластикові вікна, потужності опалення не вистачає».
За його словами, в будівлі немає вентиляції, гаряча вода в душ подається тільки в опалювальний сезон. Зараз встановили за рахунок виділених з міського бюджету коштів два електробойлери по 100 літрів кожен, але цього недостатньо для більш ніж двохсот тренуючихся хлопців.
«Ми так зраділи, коли дізналися, що спорткомплекс зроблять сучасним. Однак радість виявилася передчасною і змінилася глибоким розчаруванням», - сказав з жалем директор ДЮСШ.
Не менш розчарованими виглядали і батьки.
Так, Віталій Косінов, який привів на тренування свою дитину – 8-річну дівчинку помітив: «Я сам тут займався дзюдо 20 років тому. І з тих пір нічого не змінилося, хіба що поміняли вікна. Хотілося б, щоб наші діти тренувалися в сучасному теплому приміщенні, щоб вони після тренування могли прийняти душ в комфортних умовах. Дуже шкода, що ремонту не буде».
А колишній металург комбінату імені Ілліча Геннадій Демковець, який чекав закінчення тренування з дзюдо своєї 9-річної онучки розповів: «Ми мріяли про ремонт. Моя онучка займається боротьбою вже 3 роки, завойовувала призові місця на змаганнях. І хотілося б, щоб ці заняття проводилися в сучасному залі».
За словами начальника комунального закладу «Міський спорткомплекс "Азовець"» Миколи Саричева, в спорткомплексі давно треба проводити ремонт.
«Дуже шкода, що ми втратили інвестиції, завдяки якій місто могло отримати сучасний спортивний майданчик, адміністративний корпус. Щодня в спорткомплексі займаються по 200-300 хлопців та дівчат різних вікових груп. Крім того, на футбольному полі тренуються професійна команда та аматорські команди. І на цьому ж полі проходять чемпіонати міста. Самій будівлі спорткомплексу вже близько 100 років. І сьогодні її необхідно приводити в порядок. Тим більше, що спорткомплекс - це один з міських спортивних центрів, де займаються сотні дітей самого різного віку».
«Ми про те, що тут необхідний ремонт, говорили вже не один раз, - розповів начальник управління молоді та спорту Маріупольської міськради Олексій Казанцев. - Ви бачите стяжки, стелі, що протікають, стан залів. Важко сказати, які кошти знадобляться на капітальний ремонт. Грошей треба дуже багато. Сьогодні міська влада разом з державою реалізує два великих проєкти - ремонт і реконструкцію плавбасейна «Нептун» і ДЮСШ № 2.
В контексті того, що «Азовець» не перебував в пріоритеті на капітальний ремонт, у нього з'явився шанс в рамках створення університету отримати нове життя - бути капітально відремонтованим».
В даний час Група Метінвест розглядає інші локації будівництва університету європейського рівня. І, можливо, через це шанс на ремонт спорткомплексу в цьому році упущений.
Раніше PR.UA повідомляв про те, що мер Маріуполя Вадим Бойченко прокоментував перенесення будівництва університету «Метінвест Політехніка».
Світлини Олександра Панкова