З відкриттям літнього туристичного сезону, з 1 червня по 1 вересня цього року, туристична поліція збільшить свою присутність не тільки в межах Маріуполя, але також на азовському узбережжі Білосарайської Коси, Урзуфа і інших приморських сіл Мангушський територіальної громади. Вперше в цьому році морські пляжі будуть патрулюватися до 4:00 ранку.
Деталі стали відомі під час презентації проєкту «Туристична поліція», передає PR.UA.
Одна з перших в Україні
У Маріуполі туристична поліція стала працювати однією з перших в Україні, ще три роки тому, відразу слідом за Одесою. Сьогодні, за словами заступника начальника відділу охорони публічного порядку управління превентивної діяльності ГУНП в Донецькій області Дениса Терських, туристична поліція розвивається у співпраці з національними та міжнародними партнерами.
Зокрема, за домовленістю з консультативною місією Європейського Союзу 27 квітня буде доставлена до Маріуполя допомога для обладнання поліцейських станцій. Європейські партнери нададуть боді-камери, планшети, кондиціонери, холодильники та інше обладнання, необхідне для того, щоб особовий склад поліції не відчував будь-яких незручностей у своїй роботі і якісно виконував головну задачу безпеки курортного сезону.
Крім цього, вперше за домовленістю з Червоним Хрестом і аварійно-рятувальною службою Маріупольської міської ради для поліцейських проводитимуться тренінги з надання першої медичної допомоги як на воді, так і на суші.
В Урзуфі і на Білосарайській Косі відкриються поліцейські станції
Під час майбутнього курортного сезону присутність туристичної поліції розподілиться по двох напрямах: безпосередньо в межах міста Маріуполя, а також на азовському узбережжі Мангушськоі об'єднаної громади - в селищі Мелекіно, селах Урзуф і Білосарайська Коса.
Головна новація - це відкриття на морському узбережжі поліцейських станцій постійної дислокації правоохоронців. В Урзуфі така станція з'явиться по вул. Друга Набережна (біля луна-парку). На Білосарайці - по вул. Безуха, 1.
«Узбережжя Мангушськоі об'єднаної громади патрулюватимуть 30 співробітників туристичної поліції вахтовим методом по 15 днів. Уже визначені місця, де вони будуть жити і працювати, щоб під час своєї вахти оперативно запобігати правопорушенням на туристичних маршрутах, патрулювати зони активного відпочинку, надавати сервісні послуги і допомогу нашим громадянам», - зазначив заступник начальника Маріупольського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області Роман Горайчук.
Вперше в цьому році вводиться патрулювання пляжів до 4:00 ранку. Нагадаємо, як уже повідомляв PR.UA, питання роботи туристичної поліції піднімалось ще на березневій сесії Маріупольської районної ради. Виступаючи перед депутатами, начальник Маріупольського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області Сергій Бичін розповів, що нічне патрулювання пляжів буде введено на прохання керівництва місцевих рад. Вночі в курортний сезон життя на пляжах тільки починається. Тому, якщо раніше туристична поліція несла службу до 22:00, то тепер буде працювати до 4:00.
На презентації проєкту «Туристична поліція» Роман Горайчук розкрив деталі: «В Урзуфі з 15:00 до 19:00 буде нести службу велопатруль. Плюс до цього - три піші патрулі, які запрацюють з 20:00 до 4:00. Все буде залежати від оперативної обстановки. Якщо ми побачимо, що в погану погоду о 2-3 години ночі на узбережжі нікого немає, то немає і сенсу в патрулюванні. При цьому по тривозі буде підніматися весь особовий склад туристичної поліції», - розповів Роман Горайчук.
Вперше в цьому році буде впроваджено спільне патрулювання пляжів поліцейськими і рятувальниками ДСНС. Завдання спільного пішого патруля - проводити профілактичні бесіди з деякими курортниками, пояснювати, що можна і що не можна робити під час відпочинку.
В Урзуфі буде працювати також автопатруль - рота спеціального призначення, яка стане нести службу з 20:00 до 4:00.
Що стосується села Білосарайська Коса, там планується виставити 2 піші патрулі і 1 спільний патруль поліції і Національної гвардії.
У селищі Мелекіно вводиться 1 велопатруль, спільний патруль з Національною гвардією і 2 піші патрулі, які будуть нести службу з 18:00 до 2:00.
«З огляду на досвід минулорічного курортного сезону, ми вважаємо, що цього поки достатньо. Але подальше буде залежати від напливу відпочиваючих і оперативної обстановки - ми будемо збільшувати кількість патрулів або переміщати їх на інші локації», - розповів Роман Горайчук.
У Маріуполі збільшиться територія патрулювання
До традиційних пляжів в межах міста - лівобережного, центрального та Піщаного - додадуться пляжі ближніх сіл, які увійшли до складу Маріупольської територіальної громади. Йдеться про село Рибальське (між Піщанкою і Мелекіно) колишньої Покровської сільради, а також про село Виноградне колишньої Виноградненської сільради, які в результаті адміністративної реформи стали частиною міста Маріуполя.
Відповідаючи на питання PR.UA, Роман Горайчук розповів: «На прибережну територію приєднавшихся до Маріуполя сіл періодично, в залежності від оперативної обстановки, буде виїжджати автопатруль».
Акваторію пляжів в Приморському районі патрулюватиме катер водної поліції. У Приморському парку - кінний патруль. Велопатруль буде нести службу на пляжах центральний і Піщаний.
Маріупольські рятувальники поділилися місцем і в цьому сезоні разом з рятувальними станціями на лівобережному і центральному пляжах запрацюють поліцейські станції. Крім цього, на лівобережному пляжі буде нести службу спільний патруль поліції і ДСНС, велопатрулі та автопатруль.
«Літній курортний сезон відкриється з 1 червня і триватиме до 1 вересня. Але, якщо дозволять погодні умови і масовий відпочинок на азовському узбережжі почнеться раніше, ми готові розглянути варіант про поступове введення і збільшенні патрулів туристичної поліції», - відповів на запитання PR.UA заступник начальника Маріупольського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області Роман Горайчук.
Туристичних маршрутів стане більше
Зміцнення туристичної поліції і розширення географії патрулювання тим більше актуально, що в цьому році в зв'язку з утворенням Маріупольського району дорожня карта туристів поповниться новими маршрутами. Про це розповіла Марія Сльота, директор ККП m.EHUB.
«З урахуванням утворення Маріупольського району ми плануємо показати туристам не тільки місто, але й прилеглі селища. У Приазов'ї є чудовий національний природний парк «Меотида», унікальні ландшафтні пам'ятки. Наша «Вежа» буде не тільки розвивати свої екскурсії, а й підтримувати інших гідів, вивчати, розробляти і готувати до відкриття нові маршрути», - розповіла Марія Сльота.
Словом, розвиток туристичної поліції в Маріуполі і районі йде в ногу з розвитком туризму і супроводжує цей важливий для економіки напрямок, гарантуючи його безпеку.