В Азовському морі з початку року морськими прикордонниками вилучено понад 300 метрів сіток та близько 150 інших браконьєрських знарядь.
Про це повідомили pr.ua у пресслужбі Морської охорони.
За інформацією прикордонників, останнім часом було виявлено ряд випадків порушення норм прикордонного режиму. Перш за все це стосується власників рибальських суден, які у гонитві за добрим уловом продовжують наражати на небезпеку себе та інших судноплавців.
Намагаючись обійти патрулі Морської охорони та інші контролюючі органи, власники рибальських суден часто виходять у море з необлаштованих причалів та без навігаційних вогнів. Як правило, вони не мають відповідних дозволів, нехтують наявністю рятувальних засобів та засобів зв’язку, а самі судна перебувають у жалюгідному технічному стані.
Крім того, лише за попередній тиждень за порушення правил судноплавства або прикордонного режиму Морською охороною притягнуті до відповідальності вісім судноводіїв.
Також почастішали випадки виявлення «безхозних» знарядь лову, які зрештою виявляються браконьєрськими та завдають величезної шкоди довкіллю. Так, на Азовському морі Морська охорона двічі поспіль виявляла майже сотню ятерів та інших браконьєрських знарядь. Під час їх вилучення та очищення морської акваторії прикордонниками випущено до природного середовища 80 кг бичків.
Ще один випадок порушення виявлений на Дунаї, коли екіпажем катеру Морської охорони було вилучено близько двох десятків цінних порід риби, занесених до Червоної книги України. Проти правопорушників відкрито кримінальне провадження за статтею 249 Кримінального кодексу України, яка передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років.
Усього з початку 2021 року на Азовському морі прикордонники виявили та випустили понад 600 кг риби, в тому числі й цінних порід, чим попередили збиток державі на суму близько 170 тисяч гривень. Крім того, вилучено понад 300 метрів сіток та близько 150 інших браконьєрських знарядь.
Морська охорона звертає увагу рибалок та власників суден на необхідності неухильного дотримання правил судноплавства та прикордонного режиму. Адже насамперед – це безпека судноплавства, збереження життя і максимальна вірогідність отримати допомогу у випадку виникнення форс-мажорної ситуації.
Раніше pr.ua повідомляв, що маріупольські браконьєри заплатять за одного рака або судака понад 3 тисячі гривень.
Фото та відео прес-служби Морської охорони