Напередодні 80-ї річниці геноциду єврейського населення маріупольські волонтери громадської організації «Архі-місто» планують створити веб-портал, який буде вміщати в себе імена всіх жертв Голокосту з нашого міста і місця поховань на історичних кладовищах Маріуполя.
Про це журналісту PR.UA розповів ініціатор проєкту та директор «Архі-міста» Андрій Марусов.
«У нашого порталу дві мети - зібрати імена всіх жителів Маріуполя, які в жовтня 1941 року були розстріляні в рамках нацистських каральних операцій, і надати людям можливість знайти на сайті поховання своїх родичів, які покояться на єврейському або старому міському кладовищі нашого місто», - розповів Марусов.
Волонтери працюють зі свідоцтвами родичів жертв Голокосту, даними Міжнародного інституту з вивчення Голокосту Яд Вашем і метриками (свідоцтвами про народження - прим. pr.ua) Маріупольської синагоги кінця XVIII-початку XIX ст.
«Мова йде про 15 тисяч імен, у тому числі 4 тисячі безпосередньо євреїв, які були розстріляні під Агробазою в 1941-му», – додає Андрій Марусов.
Реалізувати проєкт громадські діячі планують влітку цього року, напередодні пам'ятної та трагічної для нашого міста дати. Зараз триває кампанія зі збору коштів і пошук грантів.
Голокост - кампанія з переслідування і знищення єврейського населення, а також деяких інших соціальних груп, яка проводилася керівництвом нацистської Німеччини в 30-40-х роках минулого століття. З 1941 року вбивства набули масового характеру завдяки системі концентраційних таборів. У Маріуполі в жовтні 1941 року поряд з селищем Агробаза було розстріляно близько десяти тисяч осіб – євреїв, циган, радянських підпільників і євреїв.
Нагадаємо, знімок мацева (надгробки) з єврейського кладовища Маріуполя переміг на конкурсі «Вікі любить пам'ятники» в номінації «Єврейська Спадщина».
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден