Коли в останній раз ми будемо переводити стрілки годинника: з зимового на літній час в ніч з 27 на 28 березня або з літнього на зимовий – з 30 на 31 Жовтня? Для набрання чинності необхідно, щоб після першого читання він пройшов ще й друге, був підписаний Президентом України і офіційно опублікований в парламентській газеті «Голос України».
Ще один момент: проєкт закону не визначає, який саме – зимовий чи літній – час залишається в Україні. Водночас перший віце-спікер Руслан Стефанчук під час розгляду законопроєкту зазначив, що завдання – «запровадити природний для України зимовий час».
Тобто по-хорошому ми могли б вже в березні не переводити стрілки годинника на літній час. Але є ще один нюанс: навіть у тому випадку, якщо закон встигнуть опублікувати в парламентській газеті до 26 березня, зараз є норма про те, що він набирає чинності через три місяці після опублікування. Отже, до другого читання цю норму потрібно прибрати.
Якщо це зроблять, то вже в березні стрілки годинника переводити не доведеться. Якщо залишать все-таки три місяці, то будемо переводити і в березні, і в жовтні – встановивши остаточно зимовий час.
Як наголошується в пояснювальній записці до законопроєкту, він спрямований на захист здоров'я населення.
«На думку більшості вчених і лікарів, щорічне переведення стрілок годинника на одну годину вперед і назад несе ряд негативних наслідків, викликає значне погіршення стану здоров'я громадян в період адаптації до «літнього» і «зимового» часу. Такий сезонний годинний стрибок призводить до зміни біологічних ритмів людини, що негативним чином відбивається на його загальному стані, як фізіологічному, так і психологічному. Після переведення годинникових стрілок у громадян погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних захворювань», - йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.
Тим більше нашим законодавцям варто поквапитися, щоб вже цим березнем скасувати переклад.
Нагадаємо, PR.UA вже повідомляв про те, що парламент має намір розглянути даний законопроєкт. Ми продовжуємо стежити за тим, коли закон набуде чинності.
25 березня 2022
24 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)