Журналісти PR.UA наводять добірку фактів від Міністерства охорони здоров'я України, яка детально пояснює, чому не варто вірити поширеним фейкам на цю тему.
Covishield виготовляють в індійському Інституті сироватки крові (Serum Institute of India) за ліцензією AstraZeneca. По суті, Covishield - це та сама вакцина AstraZeneca, тільки виготовлена на індійському заводі. Вона схвалена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ). Дозвіл на її використання також дали Великобританія, Канада, Європейський Союз та Індія.
У середині січня з'явилися повідомлення, що незабаром після вакцинації Pfizer/BioNTech в Норвегії загинули 33 людини у віці 75 років і старше. У мережі також поширюється інформація про випадки смерті літніх або медперсоналу в інших країнах. Аналіз, проведений Всесвітньою організацією охорони здоров'я, показав, що летальні випадки відповідають очікуваному рівню смертності від різних причин для людей цього віку і немає підстав вважати, що вони пов'язані з вакцинацією. ВООЗ поки не зафіксувала жодного випадку смерті після щеплення вакциною проти коронавірусу.
Жодна з вакцин не містить живого вірусу, здатного викликати хворобу, тому неможливо заразитися COVID-19 при щепленні. Вакцини навчають нашу імунну систему розпізнавати та боротися з коронавірусом. Якщо незабаром після вакцинації людина отримує позитивний тест на COVID-19, то можливо, що на момент щеплення вона вже була інфікована коронавірусом, але не знала цього.
Насправді сильну алергічну реакцію після вакцинації фіксують лише в одному випадку на сотні тисяч вакцинованих. За даними Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США, протягом десяти днів зі старту в США масової вакцинації препаратом Pfizer/BioNTech зафіксували 11,1 випадки важких алергічних реакцій на мільйон введених доз. У більшості пацієнтів, які показали таку реакцію, в минулому була важка алергія і на інші ліки. У США під час щеплень вакциною Moderna зареєстрували 2,5 випадки алергічних реакцій на мільйон доз.
Вакцина такого типу - на основі молекул РНК ніколи не потрапляє в ядро клітини, де розташована наша ДНК, а значить, не може взаємодіяти з нею. Натомість мРНК-вакцини працюють з природними захисними силами організму, щоб безпечно виробити імунітет до COVID-19.
Виробництво вакцин вимагає дотримання надзвичайно високих стандартів якості, тому дуже мало компаній можуть їм відповідати. Індія забезпечує приблизно 65% світового ринку вакцин і займає третє місце на світовому фармацевтичному ринку. Індійський Serum Institute, який виробляє AstraZeneca ( CoviShield) - це найбільше підприємство світу з виробництва вакцин, яке експортує свою продукцію в 140 країн. Препарати Serum Institute вже багато років використовують в Україні і мають відповідний висновок ВООЗ щодо якості та безпеки.
25 березня 2022
24 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)