Масові карантинні рейди, що впроваджують на території України, розпочнуться з 21 жовтня.
У громадян будуть перевіряти сертифікати в будь-яких місцях скупчення людей: транспорті, кафе, крамницях, передає pr.ua з посиланням на МВС України.
Про це повідомив перший заступник начальника департаменту Патрульної поліції України Олексій Білошицький.
За його словами, Національна поліція спільно з Мінцифрою розробили та розпочали інтеграцію відповідного програмного забезпечення на планшети поліціянтів для швидкої перевірки сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 в «Дії» або сканувавши паперовий його варіант.
«Перевіряти вірогідність сертифікатів про вакцинацію громадян з 21 жовтня будуть працівники Держпродспоживслужби, Центру контролю та профілактики хвороб на місцях, а також працівники Патрульної поліції України. Перевірку проводитимуть у місцях великого скупчення людей, де може бути поширення хвороби – під час перевезень, відвідувань закладів, ринків, торговельних майданчиків. Всі дані про вакцинацію громадян вже є в реєстрі, який також підключений до міжнародних баз. Інформація буде перевірятися дуже ретельно. Працівники, які перевірятимуть свідоцтва про вакцинацію, мають пересвідчитися у вірогідності свідоцтва, адже відомі випадки їх підробки», - сказав заступник начальника департаменту Патрульної поліції України.
Білошицький додав, що паперові свідоцтва про вакцинацію повинні мати реквізити про щеплення, кількість доз, підпис сімейного лікаря та печатку офіційної установи охорони здоров’я.
Так, за виготовлення і збут підроблених документів громадянам загрожує покарання - від штрафу в 17 тис. грн до п'яти років позбавлення волі, а за використання підробок - до 850 грн або термін до двох років.
«Люди, які замовляють і купують підроблені сертифікати про вакцинацію, у випадку виявлення підробки документу та спроби скористатися ним, будуть притягуватися до відповідальності за порушення карантинних умов. Це може бути штраф від 17 до 34 тисяч гривень. У випадку, якщо буде доведено, що особа, яка хвора на коронавірусну інфекцію, розповсюдила хворобу, вона може бути притягнена до кримінальної відповідальності», - додав Олексій Білошицький.
Нагадаємо, що про впровадження масових карантинних рейдів в Україні заявляв міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.