Донецька область залишилася в «помаранчевій» зоні епіднебезпеки. Відповідне рішення було прийнято на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Про це повідомляє pr.ua, посилаючись на сайт Донецької ОДА.
Відомо, що протягом трьох днів в Україні, в тому числі й Донецької області, спостерігається загострення ситуації із захворюваністю на COVID-19. За словами голови Донецької обласної держадміністрації Павла Кириленка, медична система Донеччини ще має певний запас міцності для розгортання нових ліжок. Нині ситуація повністю контролюється.
«Однак не варто недооцінювати темпи поширення інфекції. Тому ще раз звертаюся до кожного мешканця нашої області: не нехтуйте елементарними правилами особистої безпеки. Чисті руки, дотримання соціальної дистанції і носіння маски зменшують ймовірність зараження, а щеплення убезпечать від тяжкого перебігу хвороби», - підкреслив Павло Кириленко.
Крім того, згідно з інформацією МОЗ, з 15 жовтня в Херсонській області вводиться «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки. Це буде перша «червона» зона за п'ять місяців.
«Посилення протиепідемічних правил необхідно для стримування поширення коронавірусної хвороби COVID-19 і зменшення навантаження на медичну систему. На жаль, в Херсонській області виникла загрозлива ситуація із захворюваністю і рівнем госпіталізацій хворих COVID-19», - йдеться в повідомленні.
Відзначимо, що «червона» зона передбачає заборону роботи кафе, ресторанів, кінотеатрів, театрів, ринків, фітнес-центрів. Забороняється також проведення масових заходів. Однак це обмеження не діє, якщо 100% відвідувачів і персоналу вакциновані.
Крім того, мешканці не зможуть їздити автобусами, поїздами і літати літаками в інші регіони без документів про повний курс вакцинації, негативного тесту на коронавірус або довідки про одужання від COVID-19.
Раніше повідомлялось, що Донеччина – лідер в Україні за зайнятістю «ковідних» ліжок.
Світлина з відкритих джерел