Поточна "хвиля" коронавірусу в Україні характеризується значно меншим навантаженням на систему охорони здоров’я, ніж минула.
Досягти цього результату допомогла активна вакцинація дорослого населення, передає pr.ua.
Про це під час брифінгу заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. За його словами, завдяки вакцинації 50% повнолітніх українців вдалося зберегти близько 22 тисяч життів, скоротивши таким чином кількість померлих за весь час пандемії на 17%. Наразі смертність від коронавірусу досягла плато: протягом п’яти днів показник припинив активне зростання та зупинився на цифрі близько 240 осіб на добу.
Попри це днями Україна потрапила до лідерів антирейтингу європейських країн за кількістю летальних випадків від ускладнень COVID-19. Як повідомляв pr.ua, за даними за 19 лютого наша країна посіла в цьому сумному переліку друге місце.
Окрім зниження смертності, вакцинація та успішне впровадження адаптивного карантину дозволило проходити поточну "хвилю" з одним із найменших рівнів захворюваності в Європі. Хоча показники добового приросту в Україні й "зашкалювали", рівень госпіталізацій при цьому був значно нижчим, ніж упродовж "хвилі" розповсюдження штаму "Дельта".
"Рівень госпіталізацій із COVID-19 в Україні вже нижчий за граничний показник адаптивного карантину у 60 осіб на 100 тисяч населення, а летальність зменшилася у чотири рази – з 2% до 0,5%, – підкреслив Віктор Ляшко. – І це перша "хвиля", коли на найвищих показниках добових випадків було доступно більш ніж половина ліжкового фонду з можливістю проведення кисневої терапії".
За даними МОЗ України, станом на сьогодні середній рівень госпіталізацій по країні складає 52,7 на 100 тис. населення. Найнижчим цей показник є у Львівській області (30,1), найвищим – у Миколаївській (96,4). На Донеччині він зупинився на цифрі в 58,4.