В Україні обмежують використання пластикових пакетів та забороняють їх безоплатне розповсюдження.
Надтонкі, тонкі та оксорозкладні пластикові пакети заборонені в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг. У Верховній Радій прийнято Закон № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», передає PR.UA.
За його прийняття проголосували 297 депутатів. Про це повідомляє Інформаційне управління апарату Верховної Ради України.
«Закон спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та доброустрою територій. Пластикові пакети, що не відповідають встановленим цим законом вимогам, підлягають вилученню з обігу. Законом забороняється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів. Пластикові пакети, що не відповідають встановленим цим законом вимогам, підлягають вилученню з обігу», — повідомляють у Верховній Раді.
Уточнюється, що біорозкладні пластикові пакети та надтонкі пластикові пакети, в яких упаковують м’ясо, рибу та продукти, вироблені з них, сипучі продукти та лід, що розповсюджуються в об'єктах роздрібної торгівлі як первинне пакування, під заборону не попадають.
У разі порушення закону будуть штрафувати: за незаконне поширення пластикових пакетів для суб'єктів господарювання вводиться адміністративно-господарський штраф у розмірі від 8500 до 17 тисяч гривень, а у разі повторного правопорушення стягнення досягне 34 тисяч гривень.
«Законопроєкт такого роду має перехідні положення і їх неможливо запускати з моменту підписання. Є терміни, відведені для адаптації промисловості та торгових мереж, щоб перейти на інші види пакування — паперові, ті, що розкладаються, але не поліетиленові. Повинен звикнути й споживач, тому що біологічний варіант пакування коштує дорожче. Той поліетилен, що ми бачимо на звалищах та деревах, розкладається не один рік і знадобиться час, щоб це кануло в минуле», — прокоментував PR.UA депутат Верховної Ради Сергій Магера.
Цей закон набуває чинності з дня, наступного за днем його публікації, та вводиться в дію після закінчення шести місяців з дня набуття його чинності, за винятком окремих його положень.
Фото з відкритих джерел