У селищах Сартана і Нікольське Маріупольського району створюють індустріальні парки, на території яких підприємці будуть виробляти найрізноманітнішу продукцію.
Як пояснив PR.UA керівник Маріупольської районної ради Степан Махсма, це спеціальна територія, на якій розміщуються підприємства і виробництва.
Під них створюється спеціальна інфраструктура - безоплатно підводять електро- та водопостачання, каналізацію та газ. Також підприємці отримують податкові пільги на кілька перших років для розвитку.
У Сартані під індустріальний парк виділяють земельну ділянку площею 30 гектарів в північно-західній частині селища.
«Ми розробляємо техзавдання і документацію, - розповів PR.UA голова Сартанської військово-цивільної адміністрації Олександр Куркчи. - Сьогодні ведемо переговори з інвесторами. На жаль, багатьох насторожує близькість до лінії розмежування».
Проте певні плани вже проглядаються. Так, житель Сартани почав створення повного циклу виробництва, пов'язаного з бройлерними птахами. Він збирається їх вирощувати та переробляти.
Крім того, за словами Олександра Куркчи, є перспективи створення виробництв з перероблення сільгосппродукції - від заготівлі кормів для тварин до виробництва соняшникової олії й тушкованки.
У селищі Нікольське під індустріальний парк виділили дві земельні ділянки по 20-30 гектарів - в районі траси у напрямку Запоріжжя та біля кільця, де дорога повертає в бік Донецька.
«Оскільки у нас в селищі вдала розв'язка за напрямками в сторону Запорізької та Донецької областей, ми хочемо створити логістичний центр з перевалки та зберігання самих різних вантажів», - розповів селищний голова Нікольського Василь Мітько.
До того ж в індустріальних парках можливе створення структур з виробництва та перероблення сільськогосподарської продукції, а також влада зараз шукає підприємців, які зможуть зайнятися і промисловим виробництвом.
Як зауважив Степан Махсма, індустріальні парки - це точки економічного зростання району, розвиток бізнесу, створення робочих місць, вливання податків в громаду. І це прихід нових технологій.
«Наша мета - створити індустріальні парки по всьому району», - зазначив він.
Раніше PR.UA розповідав про створення індустріального парку «АзовАкваІнвест» в Маріуполі. Під нього відведена територія в 15 гектарів колишнього рибоконсервного комбінату, яка розбита на 14 ділянок. Цього року Маріуполь серед чотирьох українських міст отримав державне фінансування та співфінансування з міського бюджету на загальну суму близько 50 мільйонів гривень, щоб очистити територію, виконати демонтаж близько 100 аварійних будівель, підвести електрику, воду, каналізацію і газ.
Муніципалітет підписав сім меморандумів по семи ділянках з чотирма турецькими компаніями. З них на сьогодні найбільш активні дві компанії, що займаються виробництвом металоконструкцій, в тому числі автоматичних гаражних воріт, меблевої фурнітури й так далі. Дві інші компанії планують інвестиції на 2022 рік.
За словами Степана Махсми, зараз в Україні вже працюють 46 індустріальних парків. Вони дають робочі міста і стають для місцевого населення альтернативою роботі в країнах ЄС.
Світлина з відкритих джерел