Група Метінвест на постійній основі реалізує масштабні інноваційні освітні ініціативи для того, щоб юнаки та дівчата України могли жити і працювати вдома.
Закономірним продовженням цього вектора руху компанії стало створення першого недержавного гірничо-металургійного університету «Метінвест Політехніка». Даний виш з професійним викладацьким складом, сучасними освітніми програмами і технологіями, дипломами про вищу освіту за акредитованими спеціальностями і можливістю безоплатного навчання стане доступним для абітурієнтів уже в 2022 році. Це новий для Маріуполя і системи освіти етап.
Реалізувати в повному обсязі ініціативи на базі державних вишів неможливо. Університет «Метінвест Політехніка» з самого початку орієнтований на створення принципово нового - сучасних програм навчання, високотехнологічної лабораторної бази, а також симбіозу теорії і практики.
Укладено ряд угод з провідними виробниками технологій і обладнання. Міжнародні корпорації Siemens, Schneider Electric, Honeywell Ukraine і Festo в рамках підписаних меморандумів допоможуть створити і оснастити сучасну лабораторну базу вишу, а IT-інфраструктуру нового вищого навчального закладу розробить Microsoft. Для підвищення кваліфікації співробітників Групи Метінвест буде створена система онлайн-навчання. Університет також отримав доступ до навчальних курсів від провідних вишів світу на платформі Coursera.
«Наш виш відкриє нові можливості для молодих людей з Маріуполя та інших міст країни і зарубіжжя, які бажають отримати затребувану інженерно-технічну освіту міжнародного рівня, - розповів ректор університету «Метінвест Політехніка» Олександр Поважний. - Навчання у ВНЗ буде будуватися за принципом дуальної освіти. Крім того, наші навчальні програми розробляються докторами і кандидатами наук з урахуванням сучасних вимог бізнесу і кращих світових практик за участю Європейського співтовариства з охорони праці».
Сформовано початковий штат університету і вже отримані ліцензії на здійснення освітньої діяльності в сфері післядипломної освіти за спеціальностями «Металургія», «Цивільна безпека», «Комп'ютерні науки», «Гірнича справа», «Економіка», «Матеріалознавство». Для співробітників підприємств компанії за двома спеціальностями з даного списку вже ведеться навчання в рамках тримісячних курсів підвищення кваліфікації.
«Я думаю, цей виш поверне колишнє, престижне ставлення до професій, якими я пишалася в своєму дитинстві. Мої батьки були металургами і будівельниками, - поділилася думкою депутат міської ради, директор школи №47 Ніна Воробей. - І те, що в історичній частині міста народжується абсолютно новий сучасний об'єкт - це ж ще одна родзинка».
Починаючи з третього курсу частина навчального процесу буде проходити в аудиторіях, а частина - на виробничих майданчиках Групи Метінвест. Кращі студенти зможуть отримувати іменні стипендії та стажуватися в Україні і за кордоном. Співпраця «Метінвест Політехніки» з провідними українськими та зарубіжними навчальними закладами створить для студентів можливості, пов'язані з отриманням подвійних дипломів.
«Група Метінвест націлена на створення не тільки міцного технологічного, а й кадрового фундаменту розвитку України. Відкриваючи недержавний прогресивний технічний університет зі своїм викладацьким складом, сучасними освітніми програмами, технологіями і лабораторіями, безоплатним навчанням для українських студентів - ми додаємо каталізатор, генеруємо у нового покоління інтерес до інженерних професій. Місія благородна - допомогти молоді реалізуватися в стрижневий для економіки країни галузі, побудувавши успішну кар'єру в Україні», - підкреслив генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков.