Підприємці Маріуполя беруть участь у зборі коштів на реставрацію старовинних дверей.
Тепер городяни можуть внести свою лепту, купуючи кавові напої в декількох кафе міста. Друге життя антикварним дверям по вул. Фонтанній, 44 подарують кавомани.
Про це PR.UA розповів ініціатор проєкту «Життя дверей має значення» Ярослав Федоровський. За його словами, соціальний бізнес в Європі розвивається вже давно.
«Підприємства будь-якої галузі там підтримують різні соціальні проєкти. Ось і у мене виникла ідея такої промоушен-кампанії, а підприємці з кондитерського дому «Ля Рошель» її підтримали. На касі кафе розміщений банер проєкту з ескізом конкретних маріупольських дверей, а бариста при зустрічі з клієнтами розповідають про акцію. Також за QR-кодом на банері можна перейти на нашу сторінку в соцмережах або пожертвувати кошти через Patreon. Зараз йдуть переговори щодо залучення інших підприємців Маріуполя», - зазначив Ярослав Федоровський.
За його словами, відвідувачі цікавляться проєктом.
Фото Ярослава Федоровського
Виконавчий директор кондитерського дому «Ля Рошель» Олена Некрасова уточнила, що благодійний збір стартував три дні тому в кафе мережі, розташованих на пр. Миру.
«Дуже подобається, як змінюється і стає краще наше місто. Дуже приємно, що в Маріуполі, як колись купецькому місті, хочуть відновити його історичну частину. Ми живемо в місті, де є пам'ятки, але про них мало розповідають і звикли їхати в інші країни, щоб побачити щось цікаве. Часом мало знають історію і корінні жителі, молодь. Тому ми раді брати участь у поліпшенні Маріуполя. Внесли свої кошти також і я, і власник мережі», - прокоментувала Олена Некрасова.
З кожного кавового напою 1 грн перераховується на підтримку проєкту «Життя дверей має значення». Про це повідомляють банери біля входу в кафе, а також на касі. За словами Олени Некрасової, знайомі їй городяни вважають таку ініціативу потрібною.
Ярослав Федоровський додав, що в будинку по Фонтанній, 44 живе п'ять сімей, деякі вже придбали одяг з принтом рідних дверей, щоб внести лепту в справу реставрації. Внесе свої пожертви і власниця старовинного будинку.
«Будинок дуже крутий, всі мешканці дуже відкриті та готові проводити екскурсії у себе вдома і зберігають для цього інтер'єр. Мені здається, якщо ми зберемо з миру по нитці - хтось тисячу, хтось 500 - ми зможемо відреставрувати не одні двері», - підкреслив Ярослав Федоровський.
Наталія Ткаченко, яка проживає тут, висловилася позитивно про такий проєкт. Вона живе тут з 2015 року. Спочатку жінці було складно звикнути до стін в 3,5 метри, 3-метрових міжкімнатних дверей, високих вікон. Тут усюди відбиток минулого, у когось із мешканців навіть досі біля входу замість електричного дзвінка висить литий дзвіночок з особливим яскравим звуком.
«Я сама дуже трепетно ставлюся до дерева і люблю дерев'яні вироби. Звичайно, хотілося б, щоб ці двері відреставрували. Приходив майстер, оглянув і сказав, що на подив вони непогано збереглися, але пошкоджена трохи нижня частина. Сама я навіть і не мріяла про таке - у мене друга група інвалідності і живу тільки на пенсію, можливості зробити подібне своїми силами у мене немає. Реставрація потрібна і міжкімнатним дверям, але я одна і чоловічої допомоги немає. Але так глянеш на стелю - там ліпнина, люстри так красиво виглядають, вузькі високі довгі вікна», - висловилася Наталія Ткаченко.
За словами Наталії Ткаченко, всі сусіди зацікавилися ідеєю дати друге життя красивим парадним дверям свого будинку.
Раніше повідомлялося, що люблячі історію Маріуполя городяни вибрали перші двері для реставрації.