Постанову про це прийнято Верховною Радою України та підписано спікером учора, 9 лютого. Що пропонується у зв'язку з введенням нової знаменної дати, знає PR.UA.
Парламент рекомендує Міністерству культури та інформаційної політики України із залученням Українського інституту національної пам'яті, Національної академії наук України створити список українців, які рятували євреїв в період Голокосту.
Міністерству освіти та науки України рекомендовано проводити заходи, присвячені цьому дню і включити відповідні теми в перелік конкурсних тем Малої академії наук України, рефератів, курсових і дипломних робіт.
У пояснювальній записці до документа йдеться, що пам'ять про трагічні сторінки Голокосту є важливою складовою української державної політики національної пам'яті.
У 1939 - 1944 роках, під час нацистської окупації території України, відбулося масове знищення євреїв. Всі жителі, які надавали їм хоч якусь допомогу, піддавали смертельному ризику не тільки себе, але і свої сім'ї. Попри це, в надзвичайно складних умовах тисячі українців рятували євреїв від знищення.
За даними Меморіального комплексу історії Голокосту Яд Вашем в Єрусалимі, 2573 українцям було надано звання Праведників народів світу; по їх кількості Україна є четвертою країною у світі.
14 травня в нашій країні буде відзначатися День пам'яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни в знак поваги до українських громадян, до їх почуття жалю і солідарності.
25 березня 2022
24 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден