«Зараз розробляється проєкт, щоб у 2022 році вулиця Архітектора Нільсена в центрі Маріуполя стала пішохідною. Автомобільний рух по цій вулиці буде повністю перекрито і від туристичного центру «Вежа» до Міського саду і морської набережної маріупольці та гості міста будуть ходити пішки. Пішохідний центр - це надбання будь-якого розвиненого туристичного міста, стратегія якого втілюється в життя в Маріуполі», - розповів для PR.UA Вадим Бойченко.
Мер акцентував, що так званий «туристичний трикутник» в центрі Маріуполя вже відреставрований і збудований хорошою лінією від єдиної в своєму роді на території України площі Свободи до Театрального скверу. Завершальною точкою стане реконструкція історичного центру Маріуполя, з якого, власне, і стало розвиватися наше місто сотні років тому: площа біля ДОСААФ в 2023 році стане новою лендмаркою під назвою «Площа Ринок». Проєкт переміг у Міжнародному конкурсі архітектурних ідей імені Віктора Нільсена, вперше організованому в Маріуполі. Він передбачає облаштування ярмаркової та променадної локацій з поверненням площі її історичної ідентичності.
Вже підготовлено візуальне рішення і розробляється проєкт Центру сучасного мистецтва «готель Континенталь», який розташується у відреставрованій будівлі ГДК «Молодіжний». На цьому ж етапі - майбутня реконструкція будівлі Маріупольської філармонії, будівництво музею «Порт культур» на місці розстріляного і згорілого в період заворушень будівлі міського управління міліції.
«У Маріуполі з'явиться сучасний технопарк на базі історичної будівлі лікеро-горілчаного заводу. Але для початку його потрібно отримати в комунальну власність. Зараз ми вводимо будівлю в культурно-історичний фонд Маріуполя. Держава збирається виставляти його на продаж і, як тільки це трапиться, ми будемо першими, хто його зможе купити. Вартість буде мінімальна. Ми повернемо цю будівлю на користь громади, все вже продумали і робимо покроково», - зазначив для PR.UA Вадим Бойченко.
За його словами, в кожному з таких великих, значущих і дорогих проєктів повинна бути підтримка з боку держави.
«Ми знаємо, як її домогтися. Ми навчилися це робити, виставляючи свої проєкти і стаючи переможцями в різних державних і міжнародних програмах і конкурсах. У вже реалізованих великих проєктах частка Маріупольського бюджету становить лише третю частину, а все інше – це кошти, які нам вдалося залучити від держави, наших партнерів і спонсорів», - підкреслив Вадим Бойченко.
Одна зі сторін туристичного трикутника пройде капітальною реконструкцією по бульвару Хмельницького. Візуальне рішення вже підготовлене нашим земляком, відомим в Україні та за її межами архітектором Віктором Зотовим. До реалізації проєкту після його розробки приступлять у 2023 році.
А наступною локацією стане алея Якір в Приморському парку, в якому мають намір зробити підсвічування телевежі, змонтувати колесо огляду і облаштувати спуск до моря.
«Вишенькою на торті» алеї Якір стане маяк з лазерним променем над морем, що вказує дорогу до Маріуполя та України. Концепт маяка вже розроблений відомим українським архітектором Миколою Каблукою, знайомим маріупольцям за реалізованим проєктом площі Свободи. Маяк буде оснащений інтерактивним підсвічуванням, що відображає цифровий настрій городян на основі аналізу їх постів в соціальних мережах. У Монреалі є міст, де використані такі технології, а в Україні вони вперше будуть відпрацьовані на Маріупольському маяку.
Реконструкція Лівобережного пляжу
Вершиною туристичного трикутника стане морська набережна. Цього року її реконструкція на Лівобережжі буде завершена разом з капітальним ремонтом центрального узвозу. Розробляється проєкт реконструкції пляжу Піщаний разом з будівництвом канатної дороги. А найскладніша ділянка - центральна набережна.
«Ми подали заявку через Міністерство закордонних справ, Міністерство екології, виграли конкурс і держава Франція виділила близько 300 тисяч євро, оплатила роботу французьких експертів, які будуть займатися розвитком акваторії та прибережної зони Маріуполя. Група експертів вже приїжджала та ознайомилася з майбутнім фронтом робіт. На жаль, в Україні таких експертів просто немає. Ми розраховуємо за допомогою наших французьких партнерів отримати повну комплексну оцінку і пропозиції, що робити із залізницею, береговою лінією, розширювати чи ні акваторію», - зазначив Вадим Бойченко.
Мер підкреслює, що розвиток туристичного кластера Маріуполя та індустрії гостинності нашого міста – одна з найбільш перспективних точок зростання економіки і добробуту городян.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)