Виявляється, в Маріуполі у городян, що входять в ОСББ, є можливість майже вдвічі знизити витрати в зимовий час по оплаті за теплоносій.
Як це зробити, розповів PR.UA керівник ККП «Маріупольтепломережа» Дмитро Мирошниченко.
«У Маріуполі працює програма «Енергоефективний будинок», - говорив він. - Програма чудова, фінансується державою і містом з пайовою участю жителів. Причому жителі платять тільки частину від вартості всієї енергоефективної модернізації».
Суть проєкту полягає у двох позиціях. По-перше, це заміна старої та обладнання нової системи опалення в усьому будинку, установка індивідуального теплового пункту. По-друге, утеплення зовнішніх стін і дома.
«За нашим моніторингом в багатоквартирному будинку з термомодернізацією суми за опалення у два рази нижче», - зазначив Дмитро Мирошниченко.
Він також розповів про те, що принцип роботи індивідуального пункту відрізняється від розумної рамки. Так, в кожній квартирі на батареях встановлюються терморегулятори. Якщо жителю жарко, то він може знизити подачу тепла саме у свою квартиру. При цьому надходження теплоносія тепловим пунктом на весь будинок знижується пропорційно, але не знижується кількість тепла, що подається у квартири сусідів. Тобто, цифри гігакалорій на загальнобудинкові лічильники теплоти зменшуються, відповідно і сума у квитанціях буде менше.
Дмитро Мирошниченко додав, що не обов'язково відразу виконувати весь проєкт повністю. Можна в один рік поставити в багатоповерхівці тепловий пункт, який коштує близько 1,5 мільйона гривень. Тільки він відразу дасть до 20% економії за теплоносій. Потім в наступному році можна реконструювати систему опалення, що дасть ще 10-20% економії. І вже на завершальному етапі утеплити зовнішні стіни.
Як розповів PR.UA начальник управління з питань екології, енергоменеджменту та охорони праці Маріупольської міськради Ваагн Мнацаканян, в програмі «Енергоефективний будинок» є два пакети, в одному з них витрати жителів становлять 40%, в іншому - 20%. Пакети залежать від видів робіт з термомодернізації.
Але так чи інакше, за його словами, участь у програмі окупається для мешканців багатоповерхівок. Середній термін окупності - від 2 до 4 років.
Раніше PR.UA розповідав про те, що Маріуполю загрожує збільшення тарифів на тепло і гарячу воду через подорожчання ціни на газ, а також про те, що міська влада розробляє антикризову програму.
Світлина з відкритих джерел