У Маріуполі проживає близько п'яти тисяч людей, які мають діагноз ВІЛ.
Звісно, вірус імунодефіциту людини або ВІЛ – не вирок для хворих, тим більш якщо вони приймають відповідні ліки. Але люди з таким діагнозом та ті, хто не приймає антиретровірусну терапію вразливі до будь-яких інфекцій та ускладнень, що викликані хворобою.
Про це повідомляє pr.ua з посиланням на сайт Міністерства охорони здоров'я України.
Наразі немає досліджень, які б стверджували, що люди із ВІЛ більш схильні до інфікування коронавірусом. Але ВІЛ безпосередньо вражає імунну систему, тож інфіковані ризикують важче перенести коронавірус. Крім того, окремі дослідження вказують, що ВІЛ-позитивні мають на 78% вищий ризик померти внаслідок COVID-19.
Як ВІЛ-інфікованим захиститись від COVID-19?
Їм в першу чергу необхідно вакцинуватися від коронавірусу та суворо дотримуватися протиепідемічних заходів. До того ж вакцинація проти COVID-19 людей із ВІЛ є безпечною. Це підтверджують клінічні дослідження вакцини проти коронавірусу, в яких брали участь люди із ВІЛ-інфекцією.
Декілька порад медиків, як ВІЛ-позитивним пацієнтам захиститися від COVID-19:
- консультуватися з лікарем та регулярно приймати антиретровірусні препарати;
- мати запас препаратів для АРТ на 30–90 днів, аби не стояти в черзі під час відвідування аптек і зайвий раз не наражатися на небезпеку;
- вакцинуватися від грипу та пневмококової інфекції, оскільки ці хвороби часто зустрічаються у людей, які живуть із ВІЛ, та небезпечні тяжким перебігом;
- якщо захворіли на COVID-19, не скасовувати самостійно прийом жодних ліків, що вживали раніше.