Коронавірус за два роки став справжньою епідемією ХХІ століття та спровокував погіршення епідеміологічної ситуації у світі.
Хвороба мало вивчена, може загрожувати хворим ускладненнями. До того ж це вірусне захворювання, здатне спровокувати загострення хронічної хвороби, наприклад, бронхіальної астми в інфікованого.
Про те, як поводитись маріупольцям, які хворіють на астму в умовах епідемії коронавірусу, а також коли їм варто вакцинуватися від COVID-19, pr.ua розповіла Юлія Волошина, лаборант з бактеріології вірусологічної лабораторії маріупольської районної філії ДУ "Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України".
Коронавірус вражає в першу чергу нижні дихальні шляхи, легені. Тож люди, які страждають на бронхіальну астму, ризикують отримати ускладнення від хвороби та важче її перенести.
У пацієнтів зі складною формою хвороби спостерігається імунопатологія, яка включає активну реплікацію вірусу та надактивну імунну і запальну відповідь. Проте у хворих, які отримували стандартне лікування бронхіальної астми, тобто приймали інгаляційні гормони, захворювання протікало відносно легко.
"Кортикостероїди, наприклад, дексаметазон, достатньо ефективні для лікування пацієнтів з ускладненнями при COVID-19. Ці лики скорочують ризик запалення, яке виникає при важкому протіканні захворювання. Тобто в умовах пандемії пацієнти з бронхіальною астмою неодмінно повинні продовжувати свою базову терапію. А у разі погіршення стану – слідувати стандартному плану лікування", - пояснила Юлія Волошина.
Медики радять пацієнтам з бронхіальною астмою обов’язково щепитися від коронавірусу. Під час вакцинації формується гуморальний та клітинний імунітет проти COVID-19, тому таким пацієнтам важливо вчасно щепитися. Але вакцинуватися можна лише при стійкій ремісії астми та після консультації сімейного лікаря.
"Захворювання на астму не є протипоказанням для вакцинації від коронавірусної інфекції. Однак у період загострення астми щеплення робити не варто. У цьому випадку пацієнту необхідно обов’язково порадитись з лікарем, аби він оцінив його стан здоров'я та визначив, коли йому краще щепитися", – зазначила лаборант.
Пацієнти з бронхіальною астмою в період ремісії переносять вакцинацію проти коронавірусу так само як і ті, в кого немає такого захворювання.