Молоко і молочні продукти, особливо, вершкове масло, як і раніше є лідерами серед харчових продуктів, які найчастіше фальсифікують, повідомляє PR.UA, посилаючись на інформацію Держпродспоживслужби України.
Наявність жирів немолочного походження - найпоширеніше порушення при виробництві вершкового масла. На другому місці за типом порушень - невідповідність маркування. Такі дані стали відомі за підсумками роботи Держпродспоживслужби з протидії фальсифікації харчових продуктів в I кварталі цього року.
З початку року фахівці служби провели 85 планових та 2908 позапланових перевірки. В результаті вилучили з обігу понад 31 тонни продуктів. Найбільше було вилучено молока і молочних продуктів - понад 6 тонн.
Що стосується Маріуполя, то, за словами заступника начальника Маріупольського управління Держпродспоживслужби в Донецькій області Едуарда Квашука, у нас з початку року було проведено близько 50-ти моніторингових перевірок по фальсифікації масла в магазинах і на ринках міста. Візуально не було виявлено випадків фальсифікацій. А лабораторних досліджень не проводилося.
На питання - чому їх не було, Едуард Квашук відповів, що в них не виникало необхідності.
«Київ скидає нам назви підприємств, в продукції яких було виявлено зміст не молочного жиру, - пояснив він. - І ми перевіряємо - чи реалізується продукція в наших торгових мережах і на ринках саме цих підприємств. Таких продуктів не виявили. Ми можемо відбирати на дослідження масло тільки з тих партій, які викликали підозру в якості, коли в ньому знайшли рослинні складові - тих виробників, які вказуються в списку Держпродспоживслужби України. В інших - не маємо права».
З іншого боку, маріупольці повинні бути уважними при купівлі масла - читати те, що написано на упаковці. Наприклад, на пачці може бути великими буквами написано «Масло», а де-небудь нижче або збоку маленьким шрифтом - «спред». Також, на упаковці пишуть рослинно-вершковий продукт або в складі, крім молока і вершків, зазначений якийсь відсоток рослинного масла.
«У справжньому вершковому маслі не має бути ніякого рослинного», - сказав Едуард Квашук.
Світлина із відкритих джерел