Згідно з аналізом, проведеним журналістами pr.ua, за період з моменту початку опалювального сезону маріупольцями було подано понад сто звернень до Контакт-центру 15-55 щодо повної чи часткової відсутності опалення.
У середньому це близько 20 звернень за добу, які надходять із різних районів міста. Але все ж таки серед безлічі прохань про допомогу можна виділити ті райони, які страждають від відсутності тепла більше, ніж інші. Як не дивно, але левова частина подібних звернень надходить від мешканців Центрального району міста, зокрема будинків, розташованих поблизу перетину проспекту Миру та проспекту Будівельників. Іншими словами, це район "1000 дрібниць", який вважається одним із найпрестижніших і найкомфортніших місць для проживання городян.
То чому ж мешканці цього району найчастіше нарікають на відсутність тепла у їхніх будинках? Чи подається опалення до шкіл та дитячих садків, особливо якщо вони опалюються автономними котельнями? У яких випадках абоненти Маріупольтепломережі можуть претендувати на перерахунок оплати за постачання тепла? Куди звертатися мешканцям будинку, якщо голова ОСББ або керівник іншої організації, яка займається його обслуговуванням, відмовляється підключати будинок до опалення?
На це та інші питання, пов'язані з опаленням у будинках маріупольців, журналістам pr.ua відповів заступник директора комунального комерційного підприємства "Маріупольтепломережа" Андрій Ласкаржевський.
За його словами, на даний момент усі котельні міста працюють у штатному режимі, у тому числі й ЖМР-5 та ЖМР-16, які обслуговують район "1000 дрібниць".
"На цих ділянках за період з початку опалювального сезону не було жодних відключень, ремонтні роботи теж не велися, – повідомив Андрій Ласкаржевський. – Інша річ, що багато голів ОСББ поки що з метою економії не підключають будинки до системи опалення".
Що стосується ситуації, за якої весь багатоквартирний будинок в цілому отримує тепло, а опалення з якихось причин відсутнє в окремо взятій квартирі або кількох квартирах, наприклад, по одному зі стояків, то навіть у цьому випадку мешканці квартир, у яких відсутнє опалення, будуть мати право на перерахунок.
"У таких випадках мешканцям багатоквартирних будинків потрібно звернутися з листом до голови ОСББ або до компанії, яка його обслуговує. Вони у свою чергу мають направити листа до «Маріупольтепломережі» із зазначенням номерів квартир, у яких відсутнє опалення, а також вказати період часу, протягом якого мешканці не отримували тепло. У цьому випадку ми здійснимо коригування нарахування оплати послуг за опалення, яке регламентується Законом про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", - наголосив Андрій Ласкаржевський.
За його словами, згідно з публічними договорами між "Маріупольтепломережею" та споживачами, які набудуть чинності найближчим часом, на ліквідацію аварійних ситуацій підприємству відводиться не більше 50 годин.
"«Маріупольтепломережа» дуже добре підготувалася до початку опалювального сезону – було проведено ремонт багатьох магістральних та внутрішньоквартальних теплотрас. Але якщо все ж таки аварійна ситуація відбудеться, то на період її усунення споживачі не сплачуватимуть за опалення, оскільки на цей період тепломір, встановлений на будинку, просто не буде нараховувати подачу тепла. Таким чином, наші абоненти сплачуватимуть лише за спожите тепло", - зазначив заступник директора ККП «Маріупольтепломережа» Андрій Ласкаржевський.
За його словами, на теперішній час теплом забезпечуються всі навчальні заклади, у тому числі й ті, що мають автономні котельні, а таких у Маріуполі лише п'ять. Температура теплоносія в маріупольських котельнях поки що не перевищує 52-53 градуси, але з огляду на подальше зниження температури повітря найближчим часом цей показник буде відкоригований.
"Щодо подачі гарячої води, то це питання буде вирішено позитивно в тому випадку, якщо всі котельні міста увійдуть у нормальний "зимовий" режим роботи, а всі витрати досягнуть номінальних розрахункових норм. Але для цього необхідно, щоб абсолютно всі будинки, які поки що відмовляються приймати тепло, підключилися до загальноміської системи опалення. Сподіваюся, що це станеться найближчим часом», - констатував заступник директора "Маріупольтепломережі".