Цей будинок з вікна трамвая бачив чи не кожен маріуполець.
Приємний для ока м'якими лініями, цікавими арками, колонами та ліпниною, він притягує до себе і любителів старовини. У наступному році п'ятиповерхівка по вул. Куїнджі, 82 відсвяткує своє 65-річчя.
Сьогодні PR.UA розповість, хто і коли її побудував.
У повоєнні роки підприємства Маріуполя будували багатоповерхові будинки, охоплення робіт включало навіть околиці. Тоді в місті з'явився один з відомих своєю архітектурою будинок.
Про введення його в експлуатацію 31 березня 1957 року повідомляла газета «Приазовський робочий» під заголовком «Готовий ще один будинок»:
«На широкій магістралі — на вулиці Артема в шеренгу з багатоповерховими будинками встав ще один гарний житловий будинок № 82. 83 квартири загальною площею в 3178 кв. м готові до заселення. У приміщеннях першого поверху розмістяться продовольчий магазин і книгарня».
Будинок побудував колектив БМУ-7 для робітників комбінату «Азовсталь» — саме його співробітники стали першими мешканцями красивого будинку. Магазини й досі функціонують в цьому будинку, а ось частину першого поверху зайнято установою освіти, книгарні більше немає.
Цікаво, що попередній випуск газети демонстрував частку будівельних робіт будинку № 82. На фото вже відомого нам фотографа Павла Кашкеля зображено, як ліпник Є. Ченгал оформляє будівлю ажурним орнаментом.
![]()
Будинок і сьогодні привертає балконами, арками та своїми широкими вікнами на першому поверсі. Старожили розповідають, що колись в тому районі розташовувалися школа № 4 і Будинок вчителя. Навпроти також діяв завод «Жовтень».
Згодом ці установи переїхали. І через роки на перших поверхах привабливою п'ятиповерхівки розмістилася Маріупольська художня школа ім. А. І. Куїнджі.
Естетику будівлі періодично на камеру знімають фотографи. А кілька років тому маріупольці відновили та розписали фасад художньої школи з малюнками її учнів.
Нагадаємо, що PR.UA вже розповідав історію елітного будинку робочих КХЗ, що навпроти Міського саду.
Фото газети
«Приазовський робочий» та Mariupolartschool