Останнім часом в інфопросторі активно обговорюють закриття повітряних кордонів України.
Є інформація, що деякі авіакомпанії розглядають можливість припинення авіасполучення з країною. Втім, за даними Міністерства інфраструктури, аеропорти України працюють у штатному режимі. Як повідомив pr.ua маріуполець Дмитро Мінін, який вилітав з аеропорту Риги та приземлився сьогодні в Борисполі, ситуація з авіасполученням спокійна.
"Не було жодних проблем. Я і зайшов зі сторони Риги досить швидко, і в Борисполі також все було добре. Долетіли навіть на пів години раніше, ніж очікували. Люди в аеропорту були, табло світилися. Було видно, що деякі літаки відлітають, деякі - прибувають", – зазначив пасажир рейсу.
Щоб і надалі забезпечити безперебійне авіасполучення, уряд України виділить 16,6 млрд гривень на страхування польотів над Україною. Про це повідомляє pr.ua з посиланням на прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.
Відповідне рішення виділити гроші з резервного фонду держбюджету було прийнято вчора, 13 лютого, на позачерговому засіданні Кабінету міністрів.
Для чого Україні страхувати польоти?
Через загрозу військового конфлікту з Росією десятки країн закликали своїх громадян відмовитися від польотів над Україною. Загострення ситуації стало причиною того, що деякі закордонні авіакомпанії попередили українських авіаперевізників про припинення страхування літаків для польотів над Україною протягом 48 годин. Лізингодавці також попросили повернути транспорті засоби.
Напередодні, 12 лютого, нідерландська авіакомпанія скасувала вечірній рейс до Києва, а у січні цього року німецька компанія відмовилась залишати свої лайнери на нічну стоянку в столиці. Також вона повідомила, що пильно слідкує за ситуацією навколо України та розглядає можливість припинити з нею авіасполучення.
Небо відкрито
Не дивлячись на чутки про загострення конфлікту, у Міністерстві інфраструктури підкреслили, що Україна не закриває повітряні кордони.
"Небо над Україною залишається відкритим, держава працює над попередженням ризиків для авіаперевізників. Інформація про закриття повітряного простору України не відповідає дійсності. Закриття авіапростору є суверенним правом України, відповідне рішення не приймалося", - йдеться у повідомленні.
Також слід додати, що в небі над Україною і наразі перебувають літаки. Їх можна відстежувати за допомогою спеціальної онлайн-мапи.