Деякі маріупольчанки в декреті встигають все: виховувати дітей, займатися домашніми справами та навіть відкрити власний бізнес!
Одна з них – Катерина Ромашкан. До народження дитини дівчина працювала в офісі та займалася діловодством. Але після того, як на світ з'явився син, Катерина вирішила проявити себе у творчості.
Рідні підтримали її починання: із сімейних заощаджень сім'я купила лазерний верстат, а замість роботи з паперами Катерина почала фарбувати, вирізати та шліфувати. Що з цього вийшло, вона розповіла для pr.ua.
Подарунки на будь-який смак
Майстерня Катерини Ромашкан називається "Творча мама". Але любов до хенд-мейду прийшла не разом із материнством. Створювати вироби своїми руками дівчині завжди подобалося.
"Я захоплювалася розписом по склу, валянням, в'язанням, дарувала друзям подарунки ручної роботи, – згадує Катерина. – У декреті прийшла ідея спробувати працювати на лазерному верстаті. Хотілося робити розвивальні іграшки для сина".
Маріупольчанка почала створювати подарунки та пакування для них: ключниці, годинники, скарбнички, іграшки, полички, фоторамки. Є в асортименті й гарні коробки для подарунків. Погодьтеся, набагато приємніше відкривати оригінальну коробку з авторськими побажаннями, ніж розкривати звичайний пакет. А як цікаво зазирнути в овальну коробку-кіндер дитині, яка любить солодке!
"Звичайно, схожі товари можна знайти й у магазині. Але якщо ви замовляєте у майстра, ви можете нанести логотип, ім'я людини, будь-яке привітання або гравіювання. Тож людина отримує щось особливе, те, що виготовили особисто для неї", - пояснює Катерина Ромашкан.
Продукція "Творчої мами" постійно змінюється – щось підприємниця вигадує сама, щось пропонують покупці. З розвитком бізнесу почали з'являтися корпоративні замовлення, наприклад виготовлення дерев'яних блокнотів, підставок під телефони, коробок, календарів з логотипом підприємств та організацій.
Велику увагу майстриня приділяє дитячим іграшкам, що розвивають малечу. У маріупольчанки можна замовити дерев'яний дитячу абетку, тематичні пазли з тваринами або транспортом, модні зараз бізіборди, іменні таблички або декор для дитячої кімнати.
Такі подарунки дівчина дарує й своєму п'ятирічному синові. Він і сам іноді бере активну участь у виробництві виробів. Коли мама не встигає доробити роботу в майстерні та бере замовлення додому, син прагне внести до них свої корективи.
"Ми можемо разом фарбувати, він навіть вміє свердлити, – з усмішкою каже Катерина. - Йому подобається допомагати мамі".
Чудеса з нічого
Роботі на лазерному верстаті дівчина навчилася сама. Згодом прийшли досвід та майстерність. Одне замовлення може тривати пів години, а може – і кілька днів.
"Спочатку потрібно створити макет, потім відправити його на лазерне різання. Потім вироби шліфуються, збираються, фарбуються, покриваються лаком. Багато хто не вірить, що вони зроблені жіночими руками", - говорить Катерина.
У період новорічних та різдвяних свят роботи завжди більше – дівчина майструвала іграшки на ялинку, подарункові коробки, календарі та сувеніри.
Але й у звичайні дні трапляються нестандартні замовлення. Наприклад, одна маріупольська сім'я замовила ключницю з таким самим візерунком, який зображений на кахлях у домі. Головне, щоб вписувалося в інтер'єр. Катерина зізнається: не так вже й часто замовлення роблять чоловіки. Але одна робота надовго їй запам'яталася:
"Наречений замовив коханій подарунок на весілля – фоторамку в формі сімейного дерева. Це було дуже мило. Також створювала годинник у вигляді ромашки - потрібно було розмалювати кожний пелюсток, ключницю в формі мотоцикла – для сім'ї байкерів".
Фантазія в таких випадках безмежна - все, що спадає на думку, можна перенести на дерево та поставити собі на полицю. Катерина каже: свою роботу вона за це й любить – із нічого можна створити виріб, вирізати подарунок, принести людям радість. До того ж творча робота дозволяє мати вільний графік та приділяти час синові.
Підприємцям-початківцям вона радить перед відкриттям власної справи пройти спеціалізовані курси: дізнатися, як правильно зареєструвати бізнес, як структурувати свої ідеї, зрозуміти основи фінансової та юридичної грамотності. На початку шляху таких знань Катерині не вистачало, тому у 2021 році вона взяла участь у двох навчальних програмах з підприємництва та навіть виграла грант на розвиток бізнесу.
Подарункові бокси родом із Маріуполя
Продукцію "Творчої мами" замовляють не лише у нашому, а й в інших містах. Але все ж таки основна аудиторія майстерні – маріупольці. У майбутньому Катерина мріє відкрити магазин сувенірів та пропонувати там свої вироби й продукцію інших підприємців міста.
Дівчина планує співпрацювати з кондитерами та створювати смачні та красиві подарункові бокси. Катерина вже зараз створює гарні коробки, які легко можна наповнити смаколиками. Але не тими, що продають у магазині, а крафтовими виробами. Щоб реалізувати цю ідею, дівчині потрібні помічники – незабаром Катерина планує найняти співробітників.