За останньою інформацією медиків, COVID-19 поширюється легше, аніж грип.
Про це повідомляє pr.ua з посиланням на телеграм-канал Міністерства охорони здоров'я України.
Причиною грипу є однойменний вірус, своєю чергою коронавірус провокує виникнення хвороби з такою ж назвою. Вперше COVID-19 був виявлений наприкінці 2019 року, тому й має відповідне маркування.
Як грип, так і COVID-19 можуть передаватись від людини до людини у випадку, якщо вони знаходяться поруч та не дотримуються дистанції. Обидва захворювання мають важкий перебіг та серйозні наслідки для організму людини. У деяких випадках вони навіть здатні спричинити смерть пацієнта, але все ж таки коронавірус є набагато більш небезпечним для життя та здоров'я людей.
Ще однією особливістю корона вірусу є тривалий безсимптомний період, під час якого людина, сама того не підозрюючи, може заразити десятки людей з оточення.
Коронавірусна хвороба має величезну кількість симптомів, тому медики підкреслюють, що за симптомами майже неможливо визначити, чим саме хворіє людина. Отже, єдиним способом діагностики COVID-19 є проведення тестування.
Крім того, можливі випадки, коли пацієнт може бути заражений двома вірусами одночасно і мати симптоми грипу, та корона вірусної хвороби. Ще одна спільна риса грипу та COVID-19 полягає в тому, що в деяких випадках обидві хвороби мають безсимптомний перебіг.
Спільними симптоми грипу та коронавірусу є:
- підвищена температура або лихоманка/відчуття ознобу,
- кашель,
- втома,
- задишка та утруднене дихання,
- біль у горлі,
- нежить та закладеність носу,
- біль у м’язах,
- головний біль,
- блювання та діарея,
- втрата смаку та запаху (хоча частіше це зустрічається при COVID-19).
В обох випадках від моменту інфікування до появи симптомів може пройти один та більше днів. Проте симптоми коронавірусної хвороби можуть проявлятись довше, ніж симптоми грипу. Людина, яка хворіє на COVID-19, може бути небезпечною для оточення набагато більше часу, ніж хворий на грип.
Крім того, на відміну від грипу, захворювання на коронавірусну хворобу може мати важкий перебіг серед певних груп населення. Зокрема, коронавірус є особливо небезпечним для людей літнього віку, пацієнтів з хронічними хворобами та вагітних жінок.
Водночас єдиним захистом від грипу та коронавірусної інфекції є профілактичні щеплення. Слід зауважити, що вакцинація від грипу є рекомендованою, тому вона не внесена до Національного календаря профілактичних щеплень.
Вакцини від грипу є у вільному доступі в аптеках, а саме щеплення можна безоплатно зробити у медичних закладах за направленням сімейного лікаря. Всі доступні в Україні вакцини проти грипу є безпечними та ефективними проти штамів вірусу грипу, які за прогнозами фахівців ВООЗ будуть циркулювати на її території протягом 2021-2022 років.
Щодо вакцинації проти коронавірусу, то щеплення можна зробити абсолютно безоплатно в будь-якому з центрів масової вакцинації або спеціально обладнаному пункті щеплень. Крім того, вакцинація здійснюється мобільними бригадами медиків за місцем проживання або за місцем роботи охочих зробити щеплення. Перелік центрів масової вакцинації та пунктів щеплень шукайте за посиланням.