Останні дні літа радують маріупольців теплою сонячною погодою.
Проте вже скоро прийде осінь, яка принесе зміни не тільки в погоді, але в житті міста та країни. PR.UA зібрав найважливіші з них.
Без масок – нікуди
Світова спільнота продовжує боротьбу з коронавірусною інфекцією, тож в Україні подовжено карантин до 1 жовтня. Наразі Маріуполь, як і вся країна, знаходиться в «зеленій» зоні. Проте не виключається можливість переходу всіх областей в «жовту» зону вже найближчим часом. Також Україна може одночасно «пожовтіти», якщо хоча б один регіон перейде у «червону» зону.
До того ж в Україні посилюють контроль за дотриманням протиепідемічних заходів у зв'язку з ростом нових випадків COVID-19, а також для стримування поширення коронавірусу. Тож маріупольцям не варто відвідувати громадські місця без захисних масок, забувати про соціальну дистанцію та самовільно покидати місця самоізоляції.
Кінець дистанційному навчанню?
Маріупольські школярі нарешті зможуть сісти за парти та повернутися до повноцінного очного навчання. Така можливість з’явилася завдяки зниженню рівня захворюваності на коронавірус впродовж літнього періоду та переходу всіх регіонів країни в «зелену» зону. Проте, зважаючи на чергове зростання кількості випадків COVID-19, ситуація може змінитися вже протягом кількох тижнів. І школярі знову підуть на «дистанційку», а дитячі садки закриються. Єдиною альтернативою такому небажаному сценарію є вакцинація вчителів, вихователів та співробітників цих закладів.
«Якщо ми знаходимося в «зеленій» зоні, то школи працюють у звичайному режимі без дистанційного навчання. Якщо потрапляємо в наступну зону – «жовту», «помаранчеву», «червону», то вводяться обмеження. А саме - якщо 80% педагогів і персоналу школи не отримали два щеплення, то такий навчальний заклад переходить на віддалене навчання. Якщо щеплені 80%, то навчання триває в школах», - розповідав PR.UA заступник маріупольського міського голови Олександр Кочурін.
Щодо вищих навчальних закладів, то форму навчання в них має право обирати керівництво, зважаючи на епідеміологічну ситуацію в регіоні. Тож виші у разі погіршення ситуації з коронавірусом можуть не тільки піти на «дистанційку», але й впровадити змішану форму навчання, коли певна частка занять проходить в аудиторіях.
Старт кампанії добровільного декларування
До 1 вересня 2022 року маріупольці можуть подати одноразову декларацію з інформацією про активи, з яких не були сплачені податки до 1 січня 2021 року. При цьому у добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.
З цих активів необхідно буде сплатити збір: 5% щодо тих, що знаходяться на території України, та 9% - для закордонних цінностей. Житло, якщо воно єдине у власності, та накопичення сумою до 400 тисяч гривень декларувати не доведеться.