Регулярні, святкові, сезонні ярмарки будуть проводитися у всіх районах міста, а також у ближніх селах, що увійшли до складу Маріупольської громади, передає pr.ua.
Наситити споживчий ринок
Проведення ярмарків у 2022 році, їх терміни, перелік місць та положення про ярмаркову торгівлю затверджено сьогодні, 19 січня, рішенням виконкому міської ради.
Як розповів директор департаменту з питань економіки міськради Олексій Островерхов, ціль прийнятого рішення – насичення споживчого ринку продукцією місцевих товаровиробників, у тому числі харчової та сільськогосподарської; сприяння населенню у придбанні товарів безпосередньо у виробників; підвищення конкурентоспроможності місцевого виробництва.
Ярмарки поділяються на регулярні, вони будуть проводитись щотижня для торгівлі сільськогосподарською (за винятком баштанних культур) та харчовою продукцією. Святкові ярмарки, присвячені до державних та місцевих свят, представлять маріупольцям квіти, сувеніри та продовольство. На сезонних ярмарках можна буде знайти сезонний розпродаж квітів та посадкового матеріалу.
Локації для ярмаркової торгівлі, в основному, залишилися тими самими, що й у минулі роки. Вони визначалися з урахуванням пропозицій районних адміністрацій міськради, виходячи з комфортного доступу для мешканців та гостей міста, можливості відкриття оптимальної кількості торгових місць та за необхідності заїзду автотранспорту.
Істотна відмінність цього року – ярмарки відбуватимуться також на території сіл, що увійшли до складу Маріупольської громади – у Бердянському, Приазовському, Покровському та Червоному.
Як отримати місце?
Підставою для торгівлі на ярмарку є спеціальне запрошення, яке надається суб'єкту господарювання або фізособі департаментом з питань економіки міськради. Як отримати запрошення?
Для цього необхідно надати пакет документів через Центр надання адміністративних послуг. У тому числі заяву, копію паспорта, INN, копію документа про наявність земельної ділянки й так далі.
Встановлено терміни прийому документів для участі в ярмарковій торгівлі:
- у регулярному ярмарку - протягом усього року, але заява має бути подана за 10 календарних днів до початку торгівлі;
- у святковому ярмарку – починається за 45 і закінчується за 10 календарних днів до її відкриття;
- в сезонному ярмарку – починається за 45 і закінчується за 15 календарних днів до її відкриття.
Підставою для відмови можуть бути запізнення в поданні документів, відсутність вільних торгових місць, наявність у заявника земельної ділянки площею понад 2 га та деякі інші фактори.
Плата не стягується за місця на ярмарках, де немає торговельного обладнання, а продавці розміщують власне та спеціалізований автотранспорт.
Куди піти?
На 2022 рік для ярмаркової торгівлі у Маріуполі визначено 42 локації на 439 торгових місць.
З їх докладним переліком та термінами проведення ярмарків можна ознайомитись на офіційному сайті міської ради.
Найбільш насичений Центральний район. Найбільший з ярмарків, на 70 торгових місць, традиційно розташується на проспекті Миру, між ринком "Славутич" та магазином "АТБ"; тут торгуватимуть квітковою продукцією та посадковим матеріалом. Досвід минулих років показує, що це жваве місце має особливий попит як з боку продавців, так і покупців. Поліція проводить регулярні рейди, щоб "розчистити ряди" продавців, хто не отримав запрошення від департаменту з питань економіки, але як тільки наряд завершує роботу, місця заповнюються знову, їх явно більше, ніж 70. А посадковий матеріал з початку весни та до пізньої осені розлітається як гарячі пиріжки.
У Приморському районі намічається, у тому числі ярмаркова торгівля у селах Покровське та Червоне. У Кальміуському районі також не забуті мешканці околиць: локації розташовані у селищах Каменськ та Мирний, мікрорайоні Курчатова.
Найбільший ярмарок у Лівобережному районі розрахований на 30 торгових місць та проводиться на площі Перемоги. Тут торгують продовольчими товарами. Доступність, з погляду логістики, чудова. Але біда: поруч розташовані продовольчі магазини. Якщо на ярмарку продаватимуться ті ж товари та за тією ж ціною, що й у магазинах, як це не раз бувало в минулі роки, то навряд чи він заманить покупців. Добре було б про це подумати потенційним учасникам ярмарку, перш ніж писати заяву.
Маріупольські покупці чекають з нетерпінням на міських ярмарках справжніх місцевих виробників, фермерів із ближніх сіл, готових запропонувати товар гарної якості та за прийнятною ціною – до загальної вигоди та задоволення.