Восени місто покривається яскравим килимом жовтого, червоного та помаранчевого листя.
Картина виглядає чарівно, але… недовго. Якщо листя не вивозити, вулиці потонуть у брудному болоті, сміття заповнить зливову каналізацію та осіння казка закінчиться. У період листопада алеї та парки очищають співробітники комунальних служб. Журналісти pr.ua дізналися, куди вивозять листя, та які методи утилізації безпечні для довкілля.
Директор МКП зеленого будівництва Сергій Кесарев розповідає:
«Щодня ми вивозимо близько 14 тонн листя. Цього року великого листопада не було, тому все, що опадає з дерев, ми намагаємось оперативно прибирати».
Місто очищають від листя близько 200 співробітників «Зеленбуду». В арсеналі у них сучасна збиральна техніка.
«Це 14 наших тракторів. Вони закуплені нещодавно, у 2016-2017 роках, тож проблем із ними не виникає. Є й установки пилотягів. Працівники збирають купи вздовж дороги, трактор під'їжджає, а пилотяг засмоктує листя. Крім того, на допомогу нам виходить високопродуктивна техніка підприємства «Комунальник».
Усього з початку серпня підприємства вивезли 306 тонн листя! Вони прибирають алеї, головні та другорядні дороги, парки та сквери, в яких ще не пройшла реконструкція. За новими об'єктами (як Театральний сквер, парк «Веселка») закріплений окремий персонал, а це ще близько 140 осіб. У парках розчищають доріжки та ігрові майданчики, прибирають зелені зони.
Прибране листя не спалюють, оскільки продукт горіння негативно впливає на довкілля та здоров'я людини.
«Ми закликаємо всіх мешканців робити компостні ями у дворі або об'єднуватися та залишати заявки на вивезення листя за договором, – каже Сергій Кесарев. – Наше підприємство вивозить листя на полігон ТПВ. Там для нього спеціальна компостна яма».
До МКП зеленого будівництва можна звертатися за телефоном 067 621 62 11 або писати на електронну пошту zelenstroy@mariupolrada.gov.ua, адреса - вул. Зелінського, 87 (на неї можна відправляти паперові листи).
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що маріупольців будуть інформувати про недобросовісність власників «занедбанок».