У супермаркетах України можуть припинити продавати макарони, хліб та інші соціальні продукти.
Причиною їхнього зникнення із прилавків стане введене Кабміном держрегулювання цін 12 січня 2022 року, передає pr.ua.
Таку заяву зробив генеральний директор корпорації АТБ Борис Марков у соцмережах.
На його думку, дії уряду мають дискримінаційний характер - ініціатива попередньо ніяк не обговорювалася з учасниками ринку.
"Постанова, яка не має під собою ні серйозного обґрунтування, ні тим більше перспектив ефективної реалізації. Встановлена планка націнки не більше 10% за документом не покриває витрати операторів ринку на логістику, сезонне списання та інші операційні послуги. Отже, цілком може призвести до призупинення реалізації зазначених харчових продуктів до моменту налагодження всіх процесів та розуміння порядку їх ціноутворення", - пише він на своїй сторінці у Facebook.
Він пояснив, що причиною зростання цін на соціальні харчові продукти стало зростання відпускних цін виробників - собівартість своєю чергою підвищується через зростання тарифів на енергоносії. Борис Марков упевнений, що постанова Кабміну на даному етапі терміново вимагає додаткових роз'яснень та уточнень.
Зазначимо, що перелік соціально значущих харчових продуктів було розширено і сьогодні до нього входять:
- Пшенично-житній хліб;
- Пшеничне борошно вищого ґатунку;
- Гречка;
- Цукор;
- Макарони вітчизняного виробництва;
- Вершкове масло та соняшникова олія;
- Пакетоване молоко 2,5%;
- Курячі яйця;
- Куряча тушка.
Своєю чергою Асоціація рітейлерів України також заявила про наслідки запровадження держрегулювання цін на продукти, проєкт якого не передбачає перехідного періоду для галузі рітейлу.
"Просимо представників уряду провести нараду з представниками роздрібного ринку харчових продуктів для обговорення ефективності такого регулювання", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, що в Україні також заявили про плани ввести "талони на їжу" за аналогом з американськими Food stamp для малозабезпечених громадян.