Як розповів PR.UA. журналіст та краєзнавець Станіслав Іванов, про композиції в будівлі контори «Азовзалізобетону» він дізнався від одного з їхніх творців — художника Вадима Ланового.
«Разом з Олександром Черновим та Алевтиною Швецовою ми знайшли три художні роботи. У холі на першому поверсі - залишки композиції «Квіти». На третьому поверсі — розпис олійними фарбами «Скіфія». Рельєфи виконані з обпаленої шамотної маси, а розпис, можливо, нанесений в техніці холодної енкаустики. Це твори професійних художників. Безсумнівно, вони мають певну культурну цінність. Обидві роботи виконані в 1992-1993 роках Олексієм та Ольгою Пінчуковими за участю Вадима Ланового. Спочатку ми зробили висновок, що бачимо тільки частину композиції рельєфів. Але згодом Вадим Лановий розповів, що так було задумано спочатку. Три рельєфи розташовувалися по ліву сторону від входу. На сьогодні збереглися тільки три головні елементи-квітки. Всі інші більш дрібні елементи композиції втрачені, цілісність втрачена. Можливо, у художника збереглися фотографії початкових "Квітів"», — поділився Станіслав Іванов.
Не пошкодувала час і «Скіфію»: на зображенні є незначні тріщини, подряпини і сліди вандалізму.
Також дослідники побачили абстрактну розпис стін актового залу управління. Хто розписав стіни цього приміщення, поки не відомо.
Станіслав Іванов зазначив, що нерідко при відвідуванні підприємств краєзнавцям доводиться стикатися з підозрілістю.
«Люди не вірять, що нам потрібно подивитися картини на стіні. Вони думають, що ми хочемо вкрасти цеглу або організуємо рейдерське захоплення. Тобто розуміння цінності творчих робіт часом відсутнє повністю. Тому ми вдячні співробітникам і керівництву «Азовзалізобетону» за розуміння і можливість досліджувати твори», - додав Станіслав Іванов.
Нагадаємо, що раніше в покинутій будівлі «Укрчерметавтоматики» Маріуполя краєзнавці знайшли масляний розпис стін. Несподіваним для дослідників став малюнок на біблійну тематику.
Також повідомлялося, що Маріуполь в 2021 році може втратити мозаїку вартістю в кілька тисяч євро.
Світлини Станіслава Іванова
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)